Найбільше болото на планеті (4 фото)

0
428

У центрі Південної Америки розташувалася незвичайна природна аномалія – річкова дельта під назвою Пантанал. Здебільшого вона знаходиться на території Бразилії, проте частково захоплює території двох сусідніх країн – Болівії і Парагваю. Загальна площа природної пам’ятки оцінюється приблизно в 190 тисяч квадратних кілометрів. З середини осені і до початку весни тут йдуть зливові дощі, завдяки чому Пантанал перетворюється на превеликий заболочену екосистему величезного розміру. В результаті, перед нами чи не головна природна пам’ятка сучасної Бразилії.

Секрет заболоченості даній області криється в її особливому місці розташування. Справа в тому, що Пантанал з усіх боків оточений більш високими землями, а іноді і повноцінними гірськими пасмами. Як тільки починається сезон опадів, бурхливі потоки спрямовуються вниз і швидко заповнюють природний басейн, і навіть створюючи імпровізовані острова з тропічної рослинності, на яких можна помітити безліч тварин.
Самое крупное болото на планете (4 фото)

Максимальний рівень води досягає позначки в п’ять метрів, але після закінчення дощів, планомірно знижується. По мірі пересихання болота, місцеві землі стають дуже родючими, і рослинність на них розквітає особливо бурхливо. А от риби, навпаки, виявляються в пастці невеликих водойм, розташованих в западинах, які не можуть пересихати. Тут вони стають легкою мішенню для хижаків, які приходять сюди, щоб втамувати голод.
Самое крупное болото на планете (4 фото)

Пантанал зараз піддається активному впливу людини, що негативно позначається на місцевій екосистемі. Люди почали промисловий лов риби, забруднюють болото токсичними відходами, використовують місцеві території під потреби сільського господарства. На кількох озерах створені розважальні атракціони з аквазорбами, катамаранами і яхтами.
Самое крупное болото на планете (4 фото)

Проблема і в тому, що Пантанал на сьогоднішній день не є захищеною областю. Точніше, юридично захищений лише один з його ділянок – Пантанал Матогроссенсе. Ось тільки він займає всього два відсотки від загальної площі цього унікального природного утворення. Вся інша територія в свою чергу не має ніякого захисту, та члени природоохоронних організацій неодноразово зверталися до уряду Бразилії з вимогою вирішити це питання на законодавчому рівні.