Найдивовижніші вири світу (10 фото)

0
378

Вири завжди були джерелами легенд і матроських байок: тут ховалися вигадані морські тварини і навіть деякі боги. За однією з версій, навіть Атлантида опустилася на дно, затягнута гігантської лійкою. Небезпека вирів любили підкреслювати багато письменники: дослідники вважають, що навіть гомерівські Сцилла і Харибда — не що інше, як два йдуть поруч виру. Зараз, з розвитком техніки, морська стихія вже не так страшна кораблів, як колись. Тим не менш, на світі все ще існують кілька таких вирів, які воліють обходити стороною і бувалі моряки. Дивіться, де знаходяться найбільші та найнебезпечніші вири нашої планети.

Сальстраумен (Норвегія)
Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Найсильніше приливне протягом у світі затишно влаштувалося в невеликому протоці. Вода тут розвиває значні 58 кілометрів на годину. До 520,000,000 кубічних метрів води проходять через цей вузький протоку кожні шість годин. Масивні вири до 13 метрів в діаметрі і 8 метрів завглибшки тут виникають, коли стикаються дві різні течії.

Москстраумен (Тихий океан)
Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Едгар По прославив цей вир у містичної повісті «Спуск у вир». Більшість вирів виникають через припливів і течій, але Москстраумен знаходиться прямо у відкритому океані. Вир може досягти 80 метрів у діаметрі, що робить його небезпечним навіть для великих суден.

Clyde Cruises (Затока Corryvreckan)
Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
У затоці Corryvreckan, між двома островами біля узбережжя Шотландії, мешкає третій за величиною вир у світі. Шум води чути за десятки кілометрів від самого місця. Аквалангісти вважають його одним з найбільш небезпечних спотів для занурень у всій Великобританії.

Олд Соу (Канада)
Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Олд Соу — найбільший вир у західному півкулі. Його воронка досягає цілих 80 метрів в поперечнику. Під час припливу, служба порятунку перекриває всі шляхи, адже швидкість течії перевищує 40 км/ч.

Наруто (Японія)
Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Вузький протоку Наруто вважається небезпечним місцем для досвідчених моряків. Під час припливу, швидкість води досягає 34 км/год, утворюючи воронки діаметром в цілих 30 метрів.

BC Living (Канада)

Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Пороги — ось, що приваблює в небезпечне місце тисячі каякерів щорічно. Незважаючи на високу ймовірність провести свою останню гонку, люди з усіх куточків земної кулі прагнуть в Британську Колумбію, щоб випробувати свої сили у боротьбі з водною стихією.

Френч Пас (Нова Зеландія)

Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Між островом біля узбережжя Нової Зеландії і материком привільно розташувався старина Френч Пас. Велика частина води проходить через вузький канал завширшки всього 100 метрів. В цьому підступному місці загинули сотні людей, утянутые в безодню невблаганною стихією.

Озеро Пенер (США)
Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Відносно спокійне озеро перетворилося на справжній кошмар моряків — завдяки безпечності декількох робітників. В пошуках нафти, бурильники пробили дно озера і потрапили прямо в соляну шахту. У результаті, утворився величезний вир, моментально утянувший в безодню 11 барж і кілька рибальських човнів.

Ніагарський водоспад (США)
Удивительнейшие водовороты мира (10 фото)
Нижче за течією від знаменитого Ніагарського водоспаду розташований вир. Він сформувався ще 4200 років тому, в період швидкої ерозії грунту. Вир може досягати глибини 60 метрів — і це саме він винен у загибелі багатьох сміливців, які вирішили пройти Ніагару у звичайній бочці.