Найцікавіше про пляшках

0
418

Пляшка є одним з найстаріших предметів на Землі. Археологам вдалося виявити в Єгипті скляну майстерню, що існувала приблизно в XIV столітті до н.е. В процесі виробництва єгиптяни використовували стрижень з металу, навколо якого формувалася з кварцової пасти майбутня пляшка. В основному пляшки виконувалися у формі різних овочів або мали форму людського тіла.

У I відні до н.е. у Фінікії була розроблена склодувна трубка, суттєво спростила процес роботи зі склом. Широко виробництво скляних пляшок і різного роду флаконів було поширене на території Стародавнього Риму, причому археологічні розкопки показують, що в своїй більшості вони не тільки мали ідентичну форму, але і володіли однаковим клеймом.

В Європу скло прийшло зі Сходу. Принесли його хрестоносці, що поверталися з походів у Святу Землю. Особливо бурхливий розвиток виробництво скла набуло у Венеції, яка стала на довгі століття європейським центром скляної промисловості. Сталося це подія в XIII столітті. Чергового технологічного відкриття в роботі зі склом довелося чекати до початку XVII століття, коли в Англії з’явилася вугільна піч для випалу скла, що замінила випал за рахунок деревного вогню, забезпечує гірші характеристики скла.
Самое интересное о бутылках

Більш висока температура горіння забезпечувала підвищену міцність пляшки при темному кольорі скла, що по достоїнству оцінили в першу чергу винороби. По мірі розвитку технологій пляшки вже не розглядалися в якості предмета розкоші, а стабільно увійшли у побут широких мас.
Самое интересное о бутылках

Черговий важливий етап у розвитку пляшки настав у 1901-му році, коли в Англії інженером Оуэносом був створений перший табір для виробництва пляшок, який працює в автоматичному режимі.

Сьогодні широке поширення одержали пластикові пляшки, наприклад, у них розливаються газовані напої. В своїй більшості вони за обсягом більше скляних, і відрізняються мінімальною собівартістю виробництва. Крім того, їх можна використовувати для найрізноманітніших цілей в побуті. Перша пластикова пляшка Pepsi з’явилася в Сполучених Штатах у 1970-му році, а вже через три роки почалося виробництво ПЕТ-пляшок, найбільш поширених до теперішнього часу. У нашій країні пластикові пляшки Pepsi-Cola з’явилися в 1974-му році, в них розливалася продукція Новоросійського пивзаводу, який став першим виробником Pepsi в СРСР. З появою пластикових пляшок почалася конкурентна боротьба між виробниками, сьогодні ж на прилавках магазинів можна побачити досить цікаві пластикові пляшки (особливої форми і візерунку) і саме цим може похвалитися інтернет-магазин Chickenart – в наявності величезна кількість цікавої продукції, пляшки, склянки, термоси і навіть купити термочашку в Києві тут не так вже й складно, достатньо зайти на сайт і оформити покупку.
Самое интересное о бутылках

Варто відзначити, що виробники шампанських вин користуються своїми власними позначеннями пляшок в залежності від об’єму тари, називаючи їх різноманітними біблійними іменами. Наприклад, стандартна пляшка в 750мл називається просто «пляшка», в той час як 1,5-літрова тара вже Магнум. Бутель на 6 літрів називається Мафусаїл, а Мелхиседек найбільш велика з пляшок під шампанське, що володіє об’ємом 30 літрів.