Небезпечна дорога до школи (14 фото)

0
535

Трохи менше року тому на нашому сайті була розміщена стаття про дорозі в школу Індонезії через підвісний міст. Цікавим виявилося те, що таких небезпечних доріг до шкіл по всьому світу величезну кількість – хотілося б розповісти про деякі з них.

Діти в Манілі

У сезон дощів Маніла зазнає страшних повеней і руйнувань. Місцеві жителі часто виявляються замкнені у своїх оселях, а дітям доводиться добиратися до школи з дуже великими труднощами. На цій фотографії школярі використовують стільці в якості опори, щоб дістатися до класу в їх початковій школі в провінції Тейтей. Школа була заснована на колишній звалищі сміття і не має ніякого дренажу, з-за чого постійно затоплюється водою.

Шрі-Ланка
Опасная дорога к школе (14 фото)
На фотографії група школярок кожен день проходить через дошку між стінами старовинного форту Галле, щоб дістатися до школи. Для Шрі-Ланки характерно відсутність якісної інфраструктури та нерівний доступ до освіти. Громадянський конфлікт і цунамі 2004 року зробили отримання освіти ще більш важким. У деяких областях країни (наприклад, в центральній гірській Шрі-Ланці) дівчинки з раннього віку працюють за копійчану заробітну плату, не маючи можливості отримати належну освіту. Це призводить до серйозного розриву грамотності населення.

Місто Біджи, Китай
Опасная дорога к школе (14 фото)
У деяких регіонах Китаю школярі доводиться долати гірські ланцюги, щоб отримати освіту. На фото діти йдуть по краях надзвичайно крутих скель, щоб дістатися до початкової школи Банпо. Школа знаходиться в місті Біджи, що в провінції Гуйчжоу. Школярам потрібно приблизно п’ять годин, щоб дістатися тільки в одну сторону. Директор і вчитель з математики Сюй Лянфань самостійно веде дітей до школи по вузькій гірській стежці, вирізаної в скелях понад 40 років тому. Це єдиний маршрут між селом Генггуань і школою.

Баттлава в Косово
Опасная дорога к школе (14 фото)
В одному з районів Косово школярі долають кілометри шляху, перетинаючи заморожене озеро Батллава по дорозі до школи. Що ще більш цікаво, у них є можливість потрапити в школу тільки з настанням морозів, коли озеро вкривається кригою. Діти в селі Орллан відправляються в небезпечну дорогу з крижаного покрову, так як природа не залишає їм іншого шансу отримати омріяну освіту.

Калан в Індії
Опасная дорога к школе (14 фото)

Повені в Індії – загальна і незручна проблема для багатьох областей країни. Ці хлопчики з початкової школи несуть свої шкільні лави до більш сухого місця після того, як їхня школа була затоплена. Школа розташована в селі Бассі Калан в передмістях Джамму. У багатьох селах дітям доводиться долати величезні відстані на шляху до школи. З цієї причини в Індії найчисленніше неграмотне населення в світі.

Торонто в Канаді
Опасная дорога к школе (14 фото)

У Торонто часом бувають досить серйозні хуртовини. Це фото зроблено на околиці Торонто, де два школяра зіткнулися з сильною хуртовиною по дорозі в школу. Під час такої негоди випадає до 50 сантиметрів снігу, що робить неможливим похід у школу. Температури також опускаються до рекордних рівнів. Дивно, але багато шкіл не скасовують уроки в такі дні. Діти стикаються з великими труднощами, але все одно отримують дуже якісну освіту.

Каїра в Єгипті
Опасная дорога к школе (14 фото)

У Каїрі гостро відчувається нестача шкіл і багатьох школярів з околиць доводиться долати величезні відстані на шляху до школи. Щоб скоротити час, вони чіпляються за борти вантажівок і таким чином добираються додому. Це не найкращий спосіб пересування, тому що водії часом навіть не підозрюють, що везуть таких пасажирів. На одному вантажівці можуть переміщатися групи до 5 і більше школярів. Школа дітей на цьому фото розташована в селі Ибсеваи ель-Малака, приблизно в 150 кілометрах від будинку на північно-сході Каїра.

Кашмір в Індії
Опасная дорога к школе (14 фото)

Діти в індійському Кашмірі перетинає кустарний пішохідний міст, побудований над болотом. Це єдиний спосіб дістатися до школи. Повноцінний пішохідний міст був пошкоджений під час шторму і був замінений дошками і гілками дерева, провідними до іншого кінця потоку. Дітям доводиться перетинати цей міст два рази в день, по дорозі в школу і назад. Один неправильний крок – і дитина може запросто впасти в трясовину.

Афганістан
Опасная дорога к школе (14 фото)
Афганістан ніколи не був ідеальним місцем для походів в школу, особливо протягом минулих декількох років. Бойові дії між американськими солдатами і афганськими терористичними групами зробили цю країну районом постійних бойових дій. Але навіть війна не заважає дітям ходити в школу і намагатися отримати освіту. Кожен день школярі ризикують своїми життями заради заповітного шляху до хорошого життя. На жаль, багато діти кидають школу, щоб приєднатися до боротьби.

Чжан Цзявань
Опасная дорога к школе (14 фото)
У китайському селі Чжан Цзявань діти по дорозі в школу підіймаються на величезну скелю, використовуючи звичайні дерев’яні сходи. Схил скелі практично стрімкий, що робить підйом дуже складним і крутим. Діти йдуть в школу з 5 років, а єдиною альтернативою сходах є чотиригодинний обхід по досить пересіченій місцевості, також повної небезпек.

Занкар в Індії
Опасная дорога к школе (14 фото)

На східній частині індійського штату Джамму розташоване місто Занкар. Це напівпустеля, що лежить на височині північної гімалайської ланцюга. Живуть тут дітям доводиться боротися проти льоду і екстремально низьких температур, подорожуючи крізь гори на шляху до школи-інтернату. Набирає популярність туризм в цих краях допоміг фінансувати школи, але діти все ще повинні ризикувати своїм життям.

Школи в Колумбії
Опасная дорога к школе (14 фото)
В одному з регіонів Колумбії діти використовують довгий сталевий кабель високо над землею, щоб перетнути річку Ріо-Негро на своєму шляху до школи. Це виразно найгірший спосіб для дитини дістатися до школи. Школярі у віці до шести років обхоплюють кабель з усіх сил, утримуючи при цьому свої рюкзаки з книгами. Такий надзвичайний небезпечний спосіб отримати освіту є єдиною альтернативою в цих районах.

Силангкап в Індонезії
Опасная дорога к школе (14 фото)
В Індонезійському Силангкапе немає мосту над річкою, щоб дістатися до школи. Школярі тут повинні переправлятися на кустарному бамбуковому плоті, щоб подолати річку Сиаранг на шляху до школи. На все село є один єдиний пліт, який найчастіше переповнений до межі. З місткістю в декілька чоловік, на пліт часто занурюється понад десятка пасажирів, що тягне за собою часті трагічні інциденти.

Паданг, Суматра
Опасная дорога к школе (14 фото)
Паданг є найбільшим містом на західному узбережжі Суматри в Індонезії. Тут також розташований університет Andalas. Багато хто мріє навчатися в цьому університеті, але навіть вступ у початкову і середню школу є для багатьох проблемою. Діти в Паданзі використовують мотузку, щоб перетинати бурхливий річковий потік на шляху до школи. Вони щодня стикаються зі смертельно небезпечними ситуація заради того, щоб здобути освіту.