Неймовірні факти про запальничках (10 фото)

0
491

Сьогодні запальничка – природний атрибут нашого побуту. Людина настільки швидко звикає до хорошого, що навіть не замислюється про довгої історії, яку пройшло винахід, перш ніж потрапити до нас в будинок.

З виникненням мушкета люди почали замислюватися про пристрій, яке здатне стати альтернативою сірників. Кілька століть поспіль люди намагалися це зробити, але марно. Перше подобу запальнички у вигляді повного механізму розробив ще Леонардо да Вінчі. Його оригінальне пристрій для отримання вогню складалося з безлічі пружин і коліс, з’єднаних ланцюгами з кресалом. Однак, ця машина була досить громіздкою, так і страхітливий вигляд мала, тому винахід Леонардо не одержало популярності. Закінчилося все тим, що інтерес до створення запальничок пропав до середини 19 століття.

Тільки з приходом моди на куріння тютюну вчені стали всерйоз замислюватися про повної автоматизації процесу запалювання вогню. На початку XIX століття німецький хімік Іоганн Вольфганг Доберейнер винайшов першу настільну запальничку, що працює на водні. Замість кременю і кресала в запальничці були використані найдрібніші частинки платини, які під впливом кисню швидко розжарюється, підпалюючи горючий водень. Полум’я виходило потужне і рівне, проте, охочих скористатися такою запальничкою знайшлося небагато — при необережному поводженні вона вибухала з дикою силою.Пристрій запальнички Доберейнера.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

Спочатку запальнички робили за принципом сірників, тобто сталеве колесо, що грає роль кресала, высекало іскри з кремнієвого стрижня, які підпалювали бензин. До сучасного вигляду запальнички посунулися в 1903 році, коли Карл Ауер фон Вельсбах, австрійський хімік, відшукав оптимальний склад сплаву для виготовлення кременів для запальничок (залізо з церієм). Цікаво, що фон Вельсбах не написав жодної теорії, до всього дійшов виключно експериментальним, а його складом користуються донині.Перші запальнички були досить великих розмірів, існували навіть спеціальні запальнички настільні, які використовувалися в домашніх умовах, коштували шалених грошей і представляли собою творіння мистецтва.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

Пізніше популярність набрали більш прості і нехитрі дешеві кишенькові запальнички.Патент на пристрій запальнички IMCO. Австрія 1920 рік. Patent 105107
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

І тільки в 1947 році з’явилася перша газова запальничка, принцип роботи якої практично не змінився по сьогоднішній день. Ми звикли до зручної штучці, яка міцно оселилася у нас в побуті. Запальнички звичайні кишенькові, різні запальнички для кухні – все це здається звичним і простим.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

Зараз вже ніхто не дивується кухонних запальничці на батарейках або з гнущимся стрижнем. Сьогодні купити запальнички, навіть оптом, простіше простого: невеликі партії, вигідна ціна. Вибирайте приємні дрібниці, які роблять життя зручніше на сайті http://www.myopt.com.ua/catalog/zazhigalki_gaz/.

Bowers.
Компанія Bowers Tool And Die Company була заснована в 1928 році Ернестом Боверсом (Ernest Bowers) в місті Каламазу, штат Мічиган, і спочатку основна її діяльність була пов’язана з обробкою металу.Ернест був завзятим курцем, і тому згодом компанія стала випускати запальнички під маркою “Kalamazoo Slide Sleeve Lighter”.Запальничка мала великий успіх!“Kalamazoo Slide Sleeve Lighter” 1930 рік.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

Син Ернеста Фредрік вивів запальнички, вироблені компанією, на новий рівень, і вони стали продаватися по всій країні. Кілька нових моделей було представлено на ринку в 1930-х роках, особливою популярністю користувалася модель “Master Storm”. Компанія виробляла близько 4000 запальничок в день, і то не встигала справлятися зі зростаючим попитом на них.У 1940-х була випущена військова модель “Army-Navy”, а компанія Bowers забезпечувала 55% всіх урядових закупівель запальничок для постачання американських солдатів на фронті. Про це мало відомо, але за обсягами продажів в той час вона обігнала навіть Zippo!

Zippo.
Zippo – засновник Джордж Блэйсделл. Почав з того, що отримав ексклюзивну ліцензію на імпорт австрійських запальничок IMCO в США. З першої партії не зміг продати жодної, зате зрозумів, що саме потрібно вдосконалити, щоб запальнички продавалися і користувалися попитом. В результаті він створив свою модель, справді легендарну, «вітрозахисну» Zippo.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

З тих пір девіз компанії – безстрокова гарантія якості в будь-яких погодних умовах. До речі, саме запальничку Zippo разом з ковбоями і кіньми використовувала фірма Philip Morris у своїй масштабній рекламній кампанії сигарет Marlboro. Деякі естети дорікають фірму в незмінності її простий «грубуватою» форми, але, власне, цього й хотів сам Блэйсделл. За зажигалкам Zippo, як за картин у художньому музеї, можна простежити історію всієї Америки, – її військові, спортивні і навіть наукові досягнення. Дизайнери фірми миттєво відгукнулися на будь-які події і відображали їх на гравюрах, розписах по емалі, і просто в написах на корпусах. Така різноманітність і цілком доступна ціна (навіть на зразки давніх років) робить дуже привабливим колекціонування запальничок цієї фірми, ніж з успіхом і займаються справжні шанувальники Zippo. І ще: Zippo робить тільки бензинові запальнички

Dunhil
У 1923 році з’явилася перша запальничка Alfred Dunhill, якій пізніше дали назву Unique. Перші моделі Unique дійсно були елегантні, – як правило, вони мали позолочений або посріблений корпус і були прикрашені крокодилячої чи страусиною шкірою. До того моменту, коли Уайз і Грінвуд запропонували фірмі свій винахід, компанія вже мала досить відоме ім’я й надалі закріпила за собою репутацію однієї з найдосконаліших в художньому та дизайнерському оформленні своїх запальничок.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

Ronson
Компанія Ronson була заснована в Нью-Йорку в 1886 році Луісом Аронсоном, спочатку вона називалася “The Art Metal Works” і займалася виготовленням з металу настільних ламп, статуеток та інших декоративних дрібничок. У 1913 році Луїс Аронсон отримав перший патент на запальничку, і відтоді починається історія виробництва запальничок під цією маркою. У 1926 році була випущена автоматична запальничка Ronson Banjo, яка на той момент була революцинонным виробом: запалити вогонь і загасити його вперше можна було натисканням одного пальця (в наш час це може викликати посмішку, але все колись було винайдено в перший раз.C тих пір компанія Ronson випускала неймовірну кількість різних моделей бензинових запальничок, настільних і кишенькових, простих і розкішних, багато з них являли собою справжні твори мистецтва і вражали різноманітністю розмірів і форм. Стилі їх простягалися від витонченого арт-деко до брутального дизель-панку.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)

Swedish Match, з 1917 року виробляє сірники і яка досягла до кінця 80-х частки в чверть світового ринку, включилася в конкуренцію на ринку запальничок у другій половині 80-х після придбання англійської фірми Wilkinson Sword. Їх торгова марка Cricket дуже швидко завоювала популярність у сегменті недорогих запальничок.
Невероятные факты о зажигалках (10 фото)