Незвичайні професійні свята світу (5 фото)

0
618

Ми звикли відзначати більш глобальні свята: Новий рік, міжнародний жіночий день, день захисника вітчизни та інші всім відомі. Але насправді щодня у світі відзначається якої-небудь свято, в тому числі свята пам’ятних дат, припустимо, 9 травня, і професійні свята – з них усі ми знаємо – день працівника ОМВД або прокуратури або інші, а є і більш вузькі професії, які теж у своєму вузькому колі відзначають цей день. Про цих вузьконаправлених професійних святах і піде сьогодні мова.

Почнемо з професійного святкового дня таксиста, так саме – таксиста, у них теж є свій власний день, це і не дивно адже в сучасному суспільстві ніяк не обійтися без таксі, якщо у тебе немає машини або як раз таки ти затримався на святкування свого професійного свята:). 22 березня та сама дата. Саме 22 березня 1907 року в Лондоні вперше з’явилися автомобілі , оснащені лічильниками для сплати проїзду. Дані лічильники називалися “таксиметрами” – від французького «такс» («плата») і грецького «метрон» («вимір»). З тієї самої пори ці авто стали називати таксі, але в Англії таксі були зеленими і червоними. Перші ж жовті таксі з’явилися в США, завдяки підприємцю Джону Хертцу, який в рахунок сплати боргів брав б/у автомобілі і перекрашивал в жовтий колір.
Необычные профессиональные праздники мира (5 фото)
А ось організацію професійного свята краще довірити професіоналам, які зроблять все необхідне, щоб цей день запам’ятався надовго.

А ось сьогодні – 26 листопада відзначається Міжнародний день шевця – професійне свято майстрів і ремісників, що займаються дизайном, виготовленням і шиттям взуття, а також працівників зайнятих у цьому виробництві і фахівців з ремонту взуття. Виготовлення взуття та її лагодження – дуже давнє ремесло, і спочатку робота шевця була виключно ручною працею, причому вельми нелегкою. Адже шевцям, або башмачникам, доводилося шити всі види взуття вручну – від тапочок до чобіт. Тому не дивно, що їх професія вважалася однією з найбільш затребуваних. А вправні шевці, чиє взуття вважалися практично творами мистецтва, були взагалі на «вагу золота».
Необычные профессиональные праздники мира (5 фото)

6 лютого відзначається міжнародний день бармена. Історія виникнення свята теж не випадково адже 6 лютого – це День святого Аманда ок. 584-675) – покровителя виноробів пивоварів і барменів. Святий Аманд був відомий своєю діяльністю щодо євангелізації виноробних регіонів Франції, Німеччини і Фландрії. Між іншим це свято прижилося і в Росії.
Необычные профессиональные праздники мира (5 фото)

Всесвітній день ді-джея (World DJ Day) — це скоріше не офіційне свято, а важлива благодійна акція, яка проводиться з 2002 року від імені Міжнародної клубної індустрії. Кожен рік у всьому світі проводиться тиждень благодійних акцій в допомогу дитячим організаціям, а кульмінацією благодійних акцій і є 9 березня — Всесвітній день ді-джея. Слово ді-джей, як відомо, є абревіатурою англійської DJ (іноді зустрічається написання deejay) — disc jockey (диск-жокей).
Необычные профессиональные праздники мира (5 фото)

Може бути наступний свято насилу можна віднести до професійного, але він стосується дуже багатьох людей як прямо так і опосередковано – Всесвітній день туалету – 9 листопада. Вперше цей день стали відзначати” в 2002 році. У світі є досить цікава організація, що займається аж ніяк не жартівливими проблемами, пов’язаними з рішенням самих що ні на є нагальних потреб людини — Всесвітня Туалетна Організація, яка була створена в ході міжнародної конференції в Сінгапурі, присвяченої проблемам туалетів. Близько двох сотень делегатів з Азії, Європи і Північної Америки зібралися в славиться стерильною чистотою місті-державі на Всесвітній туалетний саміт, щоб обговорити тему «Наші туалети: минуле, сьогодення, майбутнє». Засновник Всесвітньої туалетної організації і її перший президент, сінгапурець Джек Сім висловив переконання, що мешканці планети Земля повинні чітко уявляти, наскільки важлива і серйозна тема туалету. Адже зіткнення в цих найбільш інтимних місцях з брудом, несправністю або тиснявою неминуче завдає людині тяжкий психологічний шкоди. Так що цей день все ж можна по праву назвати професійним.
Необычные профессиональные праздники мира (5 фото)