Незвичайні традиції на випускних різних країн світу

0
969

Випускний бал для будь-якого школяра або студента є значущою подією в житті. У зв’язку з цим з’явилося таке поняття як кейтеринг на випускний, тобто агенції пропонують свої послуги з організації шикарного випускного. Але все ж існують традиції і в кожній країні свято прощання з навчанням відзначають по-різному. Десь проводять урочисті бали, а де-то обмежуються неформальній веселою вечіркою, але скрізь є свої особливості, звичаї та прикмети. Які цікаві традиції на випускний існують в різних країнах світу?

У Гарварді випускний один для всього університету. У кожної школи — строго відведене місце (сектор на стадіоні). Випускники носять мантії і шапочки (мантію потрібно брати напрокат за 150 доларів — як свого роду «читання» університету). У кожній мантії підкладка певного кольору: якщо ти бакалавр, то підкладка малинова (колір Гарварду), якщо ти отримав магістерську ступінь, то підкладка — кольори твого бакалаврського університету (наприклад, синій у Colombia, або зелений у Dartmouth College), а якщо ти іноземець, то підкладка повинна бути кольорів для свого національного прапора. На самій урочистій церемонії завжди виступає два студенти: один вимовляє на латині мова марафонця, який пробіг 42 кілометри, щоб повідомити афінянам про перемогу, другий студент виголошує промову на будь-яку тему (це вважається дуже почесним і про факт виголошення промови на випускному в Гарварді люди зазвичай пишуть в резюме). На церемонії зазвичай присвоюють ступінь почесного доктора якомусь відомому людині (зовсім не обов’язково, щоб він при цьому вчився в Гарварді). Наприклад, Джоан Роулінг, або сенатору США Едварду Кеннеді.

В Массачусетському Інституті технологій студенти на випускний надягають особливе кільце Brass Ring — з кількома гранями, дизайн якого кожен новий курс створює сам (на ньому повинні бути вигравірувані символ, девіз, друк MIT, таємні символи курсу, дати випуску). Під час вручення диплому це кільце перевертають тією межею, на якій написана дата закінчення університету. На неофіційній частині випускного в MIT колишні студенти скидають з дахів гуртожитків та навчальних корпусів старі і непотрібні речі (меблі, підручники, електротехніку). Головна умова — створення максимального шуму.

Кампус Тайванського університету південного вважають дуже мальовничим, у зв’язку з чим його називають будинком ангелів. Вважається, що выпускаясь, студент може позичити у кампусу одного з ангелів в якості свого вірного супутника і захисника на все життя. Для цього випускнику необхідно доторкнутися рукою до даху машини, коли він буде виїжджати через головні ворота (ангела, так само, можна повернути назад — для цього потрібно просто повторно доторкнутися до даху автомобіля при в’їзді в університет)

В Університеті міста Джорджтаун
випускники раз в 5-6 років відкручують стрілки годинника з головної вежі кампусу Healy Hall і відправляють їх посилкою в Ватикан. Охорона намагається цього не допускати, але періодично стрілки все-таки зникають з циферблата.

В Університеті Вірджинії у студентів існує негласна традиція — до випускного пробігти голими до статуї Гомера і поцілувати його в сідницю. Голими навколо кампусу люблять побігати і випускники Єльського університету.

У Кембриджському університеті випускник стає на коліна перед віце-канцлером університету, який стискає його руки, а потім присвоює студенту вчений ступінь і вручає диплом.

В Університеті міста Коімбра, португалія, кожен випускник стає учасником урочистої церемонії спалювання різнокольорових стрічок, пофарбованих у кольори факультетів. Стрічки, що символізувало прощання з навчанням і кінець студентського життя, спалюють у спеціальних горщиках.

У деяких університетах Японії є традиція брати з собою на іспити і на випускний талісман-шоколадку KitKat, так як по-японськи kitto katsu — словосполучення, співзвучне з маркою шоколадного батончика, перекладається як «Я, звичайно, виграю».

У Москві випускники Медичної академії ім. І. М. Сєченова обмотують бинтами пам’ятники Пирогову і Сєченову, в той час як в Санкт-Петербурзі випускники Вищого військово-морського училища ім. Фрунзе надягають тільняшку на пам’ятник Івану Федоровичу Крузенштерну.

Курсанти Військово-морського училища і Нахімовського училища в Санкт-Петербурзі наряджають статую Мідного Вершника, приділяючи увагу і жеребцеві під скульптурою: йому начищають до блиску причинні місця (кажуть, що саме із-за цієї традиції з кожним роком цей елемент пам’ятника зменшується в розмірах).

У Прінстонському університеті після завершення випускній церемонії новоспечені випускники проходять крізь Fitzrandolph Gates, головні ворота кампуса з боку Nassau Street. Саме через них вони входять в реальний світ. Причому вважається, що ті, хто використовують ці ворота для виходу з університету до свого випускного, збільшують свої шанси на відрахування з університету.

В МДТУ їм. Баумана випускники в касках катаються в тазиках, прив’язаних до машин, навколо гуртожитку на Ізмайловському проспекті. Для поліпшення показників ковзання під тазики підкладають старі конспекти. А після здачі диплома в МДТУ їм. Баумана п’ють шампанське з тубуса для креслень, а потім кидають тубуси в річку.

В університетах Аргентини випускника прийнято закидати яйцями, гірчицею, вином і взагалі чим доведеться.

У Вроцлавському університеті випускники одягають у сучасну і безглузду одяг статую фехтувальника, яка стоїть перед університетом.

А курсантам Інженерно-будівельного училища ім. Комаровського кожен рік на випускний вдається зняти з петель ворота училища.