Пасажирські перевезення, експрес Дніпро Бориспіль Київ

10-20-2020

not found

Потяги «Київ Бориспіль Експрес» з головного залізничного вокзалу столиці «Київ-Пасажирський» в аеропорт Бориспіль запустили в регулярному режимі 30 листопада 2018 року. З цього моменту пройшло 8 місяців – достатній термін, щоб налагодити рух і надання послуг в нормальному режимі. Давайте подивимося, що вдає із себе «Київ Бориспіль Експрес» зараз.

точки відправлення

Потяги в аеропорт Бориспіль зупиняються на станціях «Київ-Пасажирський», «Дарниця» і «Бориспіль-аеропорт». Спеціальні обладнані платформи розташовані на кінцевих зупинках.

На вокзалі «Київ-Пасажирський» біля виходу на 14 шлях для пасажирів експресів організували окремий відгороджений зал очікування з м'якими кріслами і дитячим майданчиком. Зал має два входи, однак працює чомусь тільки один. При цьому періодично частина залу очікування чогось огороджують стрічкою.

Вхід до зали очікування здійснюється через поламаний турнікет. За задумом, він відкривається автоматично після сканування квитка, за фактом ж у вас квиток перевіряє охоронець і вручну відкриває дверцята.

Спуститися з залу до поїздів можна тільки за звичайною сходах. Ліфтів або спеціальних підйомників немає. Платформу, яка обслуговує 14 шлях, перед запуском «Київ Бориспіль Експресу» підняли, що спрощує посадку в потяги.

На вокзалі «Дарниця» якийсь особливий зал очікування відсутня, посадка і висадка пасажирів відбувається зі звичайною платформи.

В аеропорту Бориспіль для поїздів побудована двухпутная висока крита платформа з можливістю обслуговувати одночасно два експреса. Платформа обладнана пандусом. Від станції до терміналу D веде критий перехід. Однак в разі сильного вітру і опадів побудовані накриття не рятують від дощу.

Купівля квитків

На вокзалі «Київ-Пасажирський» купити квитки можна за допомогою банківських карт в спеціальних терміналах, розташованих перед входом в зал очікування над колією №14.

В аеропорту Бориспіль ці термінали розташовані в терміналі D на рівні прильоту перед виходом з терміналу.

За готівку квитки можна придбати в залізничних касах на всіх трьох станціях, де роблять зупинки експреси.

Передбачалося, що оплатити проїзд можна буде картою в поїзді у кондуктора, яких забезпечили переносними терміналами, однак працює таку опцію зафіксувати не вийшло. Кондуктори просили безквиткових пасажирів купити квиток на станції по приїзду.

Продаж квитків на сайті «Укрзалізниці» чомусь не ведеться, хоча квитковий сервіс компанії дозволяє забезпечити це опцію.

Базова вартість квитка становить 80 грн. Куплений квиток діє до кінця дня і не прив'язаний до якогось конкретного рейсу. Знижки за придбання квитків туди-назад або на групу людей відсутні.

Рухомий склад

Для роботи на лінії «Київ Бориспіль Експрес» «Укрзалізниця» використовує дизельні рейкові автобуси польського виробництва PESA 620M. Вони раніше використовувалися на регіональних маршрутах компанії.

Перед випуском на лінію Київ – аеропорт Бориспіль «Укрзалізниця» провела ремонт рейкових автобусів. У них з'явилося місце для перевезення багажу, проте була залишена колишня компоновка салону, в якій крісла розташовуються за схемою 3 + 2 один навпроти одного.

Така компоновка робить незручною розміщення великої кількості пасажирів з валізами, а при розміщенні один напроти одного пасажир впирається колінами в сусіда.

В ідеалі було б збільшити простір між сидіннями. Це можна було зробити під час ремонту рухомого складу.

Потяги оснащені туалетами. Непродуманої залишається система інформування пасажирів. Наприклад, коли поїзд під'їжджає до проміжній зупинці «Дарниця», пасажир, якому необхідно вийти, не знає до останнього моменту, з якого боку відкриються двері. Це створює значні незручності для виходу в разі, якщо тамбур заповнений стоячими пасажирами з речами. Про це можна інформувати як по гучному зв'язку, так і на інформаційних моніторах у салоні, розміщуючи на них стрілку в ту сторону, з якої буде розташована платформа.

Також на вокзалі «Дарниця» в підземному переході біля кожного виходу відсутні екрани зі списком поїздів і зазначенням номерів шляхів, на які вони приїжджають. Це ускладнює пересадку з експреса на інші поїзди, особливо, коли ця пересадка займає лічені хвилини. Пасажиру необхідно підходити до кожного виходу і дивитися, який потяг прибуває на цей шлях.

Ще однією недоробкою можна назвати періодичну висадку прибувають в аеропорт Бориспіль пасажирів на центральний острів платформи – туди, де чекають посадки пасажири, які вирушають на Київ.

Дана проблема вирішується легко: блокуються двері з одного боку, а висадка відбувається на вільну платформу з протилежного. В результаті виходять з поїзда пасажирам не потрібно розштовхувати очікують поїзда людей.

Розклад

Потяги «Київ Бориспіль Експрес» здійснюють 27 пар рейсів на добу. Чіткої структури розкладу відправлення немає, через це запам'ятати його непросто і краще перевіряти на сайті. Потяги можуть відправлятися як чітко на початку наступної години, наприклад, о 15:00, 16:00, 17:00, так і о 18:57, 19:30, 20:19 і т.д. Схоже, що рейси експреса в аеропорт Бориспіль намагалися вписати в розклад інших поїздів.

Час у дорозі від кінцевої до кінцевої становить близько 40 хвилин, що дозволяє поїздам вигравати за цим параметром у автобусів Skybus, які їдуть близько години, але курсують частіше.

На даний момент прибуття і відправлення експресів в аеропорт Бориспіль не погоджено з розкладом автобусів-шатлів між терміналами D і F. У результаті, якщо ваш рейс здійснюється з терміналу F, час у дорозі при виборі поїзда може збільшуватися на півгодини і більше. Автобуси Skybus під'їжджають до обох терміналів.

висновки

За швидкістю і ціною проїзду поїзда «Київ Бориспіль Експрес» виграють у своїх конкурентів з Skybus. Однак для сервісу, який запускали з нуля, допущено дуже багато недоліків – не встановлені підйомники для маломобільних пасажирів на спуску на платформу на центральній станції, частина обладнання, як наприклад турнікети, вже не працює, а компонування поїздів залишає бажати кращого.

Дані проблеми будуть посилюватися із зростанням пасажиропотоку, і без розширення провізних місткостей дуже скоро почнуть надходити масові скарги від пасажирів, які знову почнуть дивитися в бік автобусів. Все-таки платити 80 грн і їхати 40 хвилин в аеропорт в положенні, як в забитої маршрутці, готові не всі.

Відповідно перед «Укрзалізницею» стоїть виклик – необхідність задіяти додатковий рухомий склад. Це може бути як подальше розширення використання сцепок з двох PESA 620M, так і закупівля нових, більш містких поїздів.

Важливим є і підтримка всієї нової інфраструктури в належному стані, щоб пасажирам не доводилося стикатися з непрацюючими турнікетами, терміналами кондукторів або їхати в задушливих поїздах через непрацюючі кондиціонерів.

А ви вже встигли покататися на «Київ Бориспіль Експресі»? При поїздці в аеропорт Бориспіль ви віддаєте перевагу поїзд, автобус Skybus або таксі?

Також хочемо вам порекомендувати перейти