Переваги світлодіодних ламп

0
299

У різних областях світлотехніки широко використовуються LED-технології. Такі освітлювальні прилади рекомендується застосовувати в умовах необхідності економії електроенергії, збільшення тривалості терміну експлуатації, підвищених вимогах до безпеки. Вони незамінні в дизайні, так як дають можливість отримання чистого монохроматичного світла. Сучасні світлодіодні лампи мають ряд переваг і технологічних відмінностей, що роблять їх пріоритетними у використанні.

Температурна стійкість

Застосування енергозберігаючих лампочок з люмінесцентним покриттям при мінусовій і нульовій температурі навколишнього середовища призводить до труднощів у їх роботі. У таких умовах вони не нагріваються на повну потужність, не дають максимального світлового випромінювання. Низька температура впливає на тиск ртутних парів та інертних газів (аргону, ксенону) всередині скляного корпусу, а також на люмінофорне речовина, нанесене на стінки лампи, нагрів якого дає світіння.

Негативні температури – не перешкода освітлювальних приладів, виготовленим з LED-технології. Вони можуть працювати навіть при -60 градусів.

Час нагріву

Люмінесцентному покриттю, нанесеному на стінки освітлювальної трубки, потрібно до двох хвилин на розігрів і вихід на повну освітлювальну потужність. Такі лампи не люблять частих включень і виключень. Це скорочує термін їх експлуатації і робить скрутним використання в приладах з автоматичними датчиками руху. Наприклад, у зовнішніх вуличних ліхтарях. Світлодіодні лампи позбавлені цих недоліків. Вони миттєво виходять на максимальну потужність. Часті включення і виключення не зменшую термін служби.

Екологічність

Висока напруга в люмінесцентній лампі змушує рухатися електрони. При їх зіткненнях з покриттям останнє нагрівається і випромінює світло, видимий для нашого ока. Вміст парів ртуті в корпусі лампи робить її екологічно небезпечною.

Світлодіодна лампа – це напівпровідниковий прилад. Світіння виникає при p-n переході електронів. Для цього потрібен контакт двох напівпровідників з різною провідністю. Тому їх легують різними домішками, що дають донорно-акцепторний перехід. Для збільшення ймовірності світіння при рекомбінації элекрон-дірка застосовують багатошарові гетероструктурные напівпровідники. Вони екологічно безпечні.

Економічність

У звичайних лампах з вольфрамовою ниткою розжарювання дев’яносто відсотків електричної енергії витрачається на нагрівання їх і навколишнього повітря. У люмінесцентних зайвий витрата електрики йде на нагрівання покриває трубки фосфорелирующего шару. Подібного недоліку позбавлені освітлювальні прилади, виготовлені з LED-технології. А лампи світлодіодні navigator перетворюють електричну енергію в світлову практично без втрат.