Підземний човен Бойовий кріт

0
656

Підземний човен — існуючий у вигляді проектів і в фантастиці саморушний механізм, машина, керована знаходяться всередині екіпажем і здатна пересуватися під землею, самостійно прокладаючи собі шлях. Протягом XX століття проекти підземних човнів різного ступеня реалістичності розроблялися в багатьох країнах, зокрема, в Німеччині і СРСР.

«Бойовий кріт» був оснащений ядерним двигуном. Завод по виготовленню підземних човнів був побудований в 1962 році в Україні поблизу селища Громівка. Через 2 роки виготовили перший примірник. «Бойовий кріт» мав наступні параметри:

швидкість 7 км/ч.,
довжина 35 м,
екіпаж 5 осіб,
десант 15 чол.
і 1 тонна вибухівки.

Крім знищення підземних бункерів і ракетних шахт противника, завданням підземного човна ставилося таємне проникнення під територію Каліфорнії і закладка ядерних зарядів під стратегічні об’єкти. Передбачалося, що дії «Бойового крота» будуть прийняті за результати землетрусу.

За даними ЗМІ випробування підземного човна проходили на горі Благодать поблизу Тагілу і вона успішно пройшла крізь гору. Однак на другому випробуванні машина вибухнула і залишилася з людьми під землею, і незабаром після цього проект був згорнутий.