Пластикові вікна: міфи і факти

0
1084

Вже давно установка пластикових вікон перестала бути чимось незвичайним. Без них неможливо уявити жоден сучасний ремонт або будівництво. Але із зростанням популярності збільшується і кількість різноманітних чуток і домислів, як про користь, так і про шкідливий вплив вікон ПВХ на здоров’я людини.

Не потрібно вірити всьому, що говорять. Буде краще розібратися у всіх існуючих міфах і самостійно прийняти вірне рішення.

Міф 1. Пластикові вікна не пропускають холод.
Так, це правда. Конструкція склопакетів така, що, на відміну від дерев’яних, вікна ПВХ володіють дуже низькою теплопровідністю. І цей факт допомагає зберегти тепло в будинку. Також захист від холоду здійснюють спеціальні гумові ущільнювачі і матеріали монтажу.

Міф 2. У кімнаті, де встановлені пластикові вікна, присутня абсолютна тиша.
Це не зовсім так. Дійсно, профіль має певні звукоізоляційні властивості, але вони не настільки великі, щоб забезпечити повну тишу. Найкращий варіант — коли в приміщенні встановлені багатокамерні вікна зі склом різної товщини.

Міф 3. Металопластикові вікна абсолютно герметичні.
Поняття не зовсім вірно, але те, що гумові ущільнювачі добре захищають від протягів, відповідає дійсності.

Міф 4. Усередині склопакета створений вакуум.
По суті, вакуум — це простір без присутності якого-небудь речовини. В склопакеті дійсно немає повітря, але простір заповнений аргоном або криптоном, який забезпечує хорошу звукоізоляцію і збереження тепла.

Міф 5. Чим товще склопакет, тим краще споживчі властивості вікна.
Думка в корені невірно. На відміну від дерев’яних аналогів, де дійсно товщина рами допомагає поліпшити якість вікна, у металопластикових варіантів вже спочатку визначені стандарти виробництва. Вони прораховані і вивірені дослідним шляхом для досягнення кращого результату. Якщо їх якимось чином видозмінювати, то якість металопластикового вікна може істотно погіршитися.

Міф 6. Вікна ПВХ володіють широкою палітрою квітів і конфігурацій.
Так, це вірно. Безсумнівним плюсом таких вікон є їх багата колірна гамма і можливість виконати замовлення будь-якої складності.

Міф 7. Пластикові вікна недовговічні.
Ні, це не правда. Термін служби вікон ПВХ досягає 50-ти років, за умови правильної експлуатації і високої якості складових.

Міф 8. Вікна ПВХ дуже легко пломеніють.
Це твердження не зовсім вірно. Склад профілю такий, що при дуже високих температурах (до 400 градусів) пластикові вікна не горять, а плавляться. Виділяються дуже небезпечні для життя людини пари діоксиду вуглецю, які не менш травматичні, ніж чадний газ при пожежі.

Міф 9. Пластикові вікна токсичні і шкідливі для здоров’я.
Так, пластиковий профіль не можна назвати екологічним. Але сучасні технології дозволяють створити такий матеріал, який найменш шкідливий для життя і здоров’я людини.

Міф 10. Найкращі вікна ПВХ — це варіанти з великою кількістю камер в профілі.
Це думка відносно. Адже у кожного споживача свої пріоритети (ціна, захист від шуму, теплоізоляція). Вибираючи пластикові вікна з великою кількістю камер в профілі, можна гарантовано забезпечити відмінну шумоізоляцію і збереження тепла в будинку. Однак такі ока можуть не підійти споживачеві внаслідок великої ваги або невеликий світлопропускної здатності.