По стопах Македонського, або подорож по стежці Лікійській

0
361

Лікійських стежка в якості туристичного маршруту була відкрита Кейт Клоу, британкою, яка проживає в Туреччині, близько двадцяти років тому. Але ставитися до неї, як туристичного «новодєлу», немає ніяких підстав.

Трохи історії
Пішохідна стежка пролягає по древній землі Лікії, одного з легендарних держав Малої Азії. Вона пам’ятає підошви міцних сандалій воїнів Олександра Македонського. «Народи моря» – пірати – заходили в бухти, за якими прокладена стежка, завойовували і обживали лікійські міста. І залишали речові докази своєї присутності у вигляді кріпосних стін навколо завойованих міст, залишених галер і… легенд.
По стопам Македонского, или путешествие по Ликийской тропе

Перси, римляни і представники османської імперії, кожні у свою чергу, ставали на Ликийскую стежку і залишилися на ній у вигляді згадок в літописах, зведених фортець, жителів сіл, своїх нащадків, які і сьогодні живуть своїм розміреним життям і раді туристам, який заглядає до них «на вогник».

Туристичний мінімум: організація походу
Полегшений варіант походу по Лікійській стежці полягає в підйомі на вершину р. Тахтали 2365м по канатній дорозі в симпатичному вагончику. Далі подорож проходить по схилах гір вниз до моря. Виняток становить невеликий підйом на третій день походу до перевалу, щоб ще раз помилуватися мальовничим краєвидом, що відкривається звідти на бухту і пляж Чиралы.
По стопам Македонского, или путешествие по Ликийской тропе

З шести діб дві пройдуть в затишному кемпінгу на березі бухти з гарячою водою, ситної кухнею і прекрасним пляжем. І ще дві на диких пляжах. Протягом усього походу буде можливість заглянути в магазини і поповнити запаси їжі на найближчі день-два.
Як можна бачити, екстремальні умови організатори походу виключають повністю. Тому вітається наявність у групі дітей від 8 років. Переходи в день будуть складати близько 9 км, за винятком другого дня, коли спуск з гори Тахтали в містечко Улупинар буде мати тривалість в 16 км. Однак маршрут складений так, щоб довгий шлях не був важким: з зупинками в селі, відпочинком в гаях і на березі річки, біля джерел.

Пам’ятки стежки
Бувалі туристи високо оцінюють привабливість для подорожей Лікійській стежки. Маршрут по рейтингового ранжування (погодимося, іноді суб’єктивну) займає місце в десятці кращих у світі. Це не дивно, адже він проходить по самобутнім місцях. Перший і другий день стануть насолодою для очей, коли відкриються види узбережжя з висоти гори Тахтали, туристи набудуть сень заповідних кедрових лісів і гранатових гаїв, занурять в руки води гірських річок, зустрінуть на шляху мальовничі села.

Третій і четвертий дні – свято для тіла. Мандрівники знаходять притулок в облаштованому кемпінгу, розташованому в 100 метрах від одного з кращих пляжів Туреччини – Чиралы. Два дні безтурботного відпочинку з приємними набігами на навколишні бухти і апельсинові гаї!

Лікійських стежка, як вже писалося вище, проходить по древній землі. П’ятий день подорожі подарує знайомство з руїнами стародавнього Олимпуса – колись піратського оплоту, оточеного високими стінами. Місто потім перейшов під опіку римлян. Тут став панувати культ Гефеста, покровителя вогню, друкувалися власні монети, діяли чудові римські лазні – терми.
Втомлених, засмаглих і задоволених мандрівників на сьомий день забирає катер, щоб надати можливість помилуватися Лікійській стежкою з моря, а потім доставити в Піратську бухту. Звідти до Анталії – рукою подати: необтяжливий похід по рівній місцевості і поїздка на автобусі.