Подолання труднощів у гірничодобувній галузі

11-9-2020

Коли канадський бізнесмен Роб МакІвен (70) придбав у 1989 році копальню Ред Лейк, йому сказали, що півстолітнє онтарійське джерело золота майже вичерпано. Не дивлячись на це, він перетворив її у одну з найбільш продуктивних копалень у світі, зробивши з одного мільйона інвестицій три мільярди.

Він – голова та головний виконавчий директор McEwen Mining, який свого часу був засновником та головою Goldcorp. У січні 2019 року Goldcorp злилася із Newmont, утворивши Newmont Goldcorp Corporation, другу по величині золотодобувну компанію у світі.
МакІвен пішов по стопах свого батька у галузь інвестицій і також розвинув у собі пристрасть до золота. Він представник сотні найбагатших людей Канади, зі статками, що оцінюються у більш як 800 мільйонів доларів.

Датський підприємець Марсель Сандерс (47) – мільйонер, який втратив частину своїх статків під час рецесії у галузі нерухомості у 2007 році, мішень та жертва наклепу соціальних медіа, подолав всі перешкоди, щоби стати майбутнім гірничим магнатом у гірничодобувній галузі.
Марсель Сандерс займається придбанням гірничорозвідувальних проектів на їх ранній стадії і фокусується на видобуванні дорогоцінних металів зі старих відвалів.

Марсель Сандерс на даний час є співвласником ліцензії на гірничу розвідку, що покриває територію площею, що втричі перевищує площу такої країни, як Ліхтенштейн, з надлишком золотих та мідних мінеральних ресурсів. Марсель Сандерс зараз розширює свою діяльність на Центральну та Східну Європу, а також Малайзію, запаси золотих та мідних мінеральних ресурсів якої обчислюються у сотнях мільйонів. (Джерело: посилання зі статті 1)

Мексиканський магнат (79) володіє найбільшою в країні компанією з видобутку міді Grupo Mexico, яка також веде діяльність у Перу та США. Гірничодобувний конгломерат є найбільшим у Мексиці, та третім за розміром у світі. Група компаній – це також головний постачальник срібла, цинку, золота, свинцю та молібдену. Під його керівництвом, як президента та головного виконавчого директора, Grupo Mexico розширила свою діяльність на галузь інфраструктури та залізничного транспортування. Його статки оцінюються в 11 мільярдів доларів, а на те, щоб заробити перший мільярд йому знадобилося 30 років.

Основний власник “Норнікеля” Володимир Потанін ($ 22,3 млрд) посів перше місце в щорічному рейтингу найбагатших людей. На позиціях пана Потаніна негативно відбилося майбутнє підвищення податку на видобуток корисних копалин.