Політ над веселкою (3 фото)

0
339

На фотографії, знятої громадянкою Канади Мелісою Ренсен, яка летіла з Канади в Гондурас, ми з першого погляду бачимо неймовірну картину, як літак летить над веселкою, але якщо ми хоч скільки-небудь розбираємося в біології і навколишньому світі, то знаємо, що веселка – це атмосферне оптичне явище, що спостерігається при освітленні Сонцем безлічі водяних крапель (дощу або туману), тобто це оптичне явище, яке ніяк не може опинитися над нами.

Як говорить сама Меліса:
«Я визирнула в ілюмінатор, і помітила внизу сотні маленьких, схожих на бавовну хмар. Вони відкидали цікаві тіні на поверхню Карибського моря, це була дуже гарна картина, і я вирішила зробити кілька знімків. Коли я побачила на знімках цю „веселку“ я була приголомшена. Ніколи раніше не відчувала нічого подібного, і сумніваюся, що зазнаю».

Полет над радугой (3 фото)

Експерти ж відкривають нам очі, кажучи про те, що на фотографії немає насправді ніякої веселки, цей оптичний обман виник із-за поляризації скла ілюмінатором.
Полет над радугой (3 фото)

До речі, є вельми цікавий факт: центр окружності, описуваної веселкою, лежить на прямій, що проходить через спостерігача і Сонце, притому при спостереженні веселки Сонце завжди знаходиться за спиною спостерігача, і одночасно бачити Сонце і веселку без використання оптичних пристосувань неможливо.