Потрібен зуб мудрості?

0
259

Ви задаєтесь питанням, чому я пишу другу статтю поспіль про зубах, можу сказати, що потрапив в колію і не можу зупинитися, жарт, просто хотілося написати окрему статтю про “зуби мудрості”. Всі люди думають, що зуб мудрості отримав свою назву від того, що з’являється вже в більш зрілому (мудрого) віці, це від частини правда адже вони з’являються у віці від 17 до 27 років, але мені хотілося б розповісти справжню причину цієї назви…

Здавна, а саме в часи слов’янських вірувань, зуб мудрості прорізається в той період часу, коли людина максимально був готовий захищати своїх нащадків, він знайшов силу духовного просвітництва став набагато мудріше. А ті люди, у яких прорізалися всі чотири зуба мудрості ставали охоронцями всього роду. Сьогодні існують свої побутові повір’я, що володарі даних зубів стають справжніми чоловіками, а ті у кого вони болять, з якихось причин або не з’являються просто не замислюються про майбутнє.

Але все ж цікавість ці зуби приваблюють тим, що вони просто не потрібні. Вони не потрібні для жувального процесу щелепи. І в процесі еволюції, про яку тлумачив Дарвін, щелепу людини зменшується, тому що сучасна людина більше жують м’яку їжу, ніж тверду, і необхідність в цих зубах потихеньку відпадає.

І антропологи в науковому світі називають зуби мудрості рудиментами, як у випадку з хвостом у людини або іншою особливістю людського тіла. І у сучасної людини, а точніше в 15 % населення, дані 4 зуба навіть не прорізаються. Більше того, вони навіть не заплановані організмом людини. і можливо цей рудимент незабаром просто перестане існувати.

Але все ж у 85% людей ці зуби з’являються і часто доставляють купу клопотів і навіть болю, до того ж шкодять сусідніх зубів, їх практично неможливо вилікувати і проблемотично вичищати. І сам ріст зуба може супроводжуватися тупим болем, яка б’є по скронях. Напевно, моя точка зору до того – потрібні зуби мудрості всім зрозуміла. Якщо вони спокійно прорізалися, значить їм судилося бути і це, в принципі, не погано, але якщо вони доставляють проблеми зверніться з питання консультації з необхідності видалення зубів мудрості до професіоналів в стоматології Dental Implant.