Поява сталевого троса

0
388

Якщо говорити про історію сталевих виробів, але вона бере свій початок з давнини. Пройшли сотні років з тих пір, як сталевий дріт пов’язувалася в спеціальні пучки, що використовувалися в різних сферах життя. Таке примітивне пристосування не втрачало своєї актуальності до початку 19 століття, коли світлі уми вчених втілили в реальність технологію підйомних механізмів. І тут без якісного сталевого каната було ніяк не обійтися.

Німець Ст. Альберт вперше запропонував свивать з дроту повноцінний сталевий канат, і вже в 1827 році були отримані перші плоди його досліджень. Зрозуміло, ніяких спеціальних пристосувань в той час не було і виробництво каната здійснювалося вручну. У процесі створення виробу використовувалося 12 дротів товщиною по 3,5 мм. Незважаючи на грубий зовнішній вигляд каната, він зміг забезпечити високий рівень надійності в порівнянні з аналогами. Підвищилася загальна безпека у багатьох галузях виробництва, і було врятовано чимало людських життів важких професій.

1840 рік ознаменувався появою спеціальної техніки для виробництва сталевого троса. Машину, що рятує робочих від тяжкої праці виготовили в Словенії. Тим часом якість канатів неухильно підвищувався і все більш надійні матеріали застосовувалися на виробництві. Допитливі уми новаторів сконструювали трос, що володіє безліччю дротяних пасом, який відрізнявся особливою міцністю.

Виробництво тросів зазнало значні зміни у 1870 році, коли на зміну дроті прийшла лита сталь. Якщо раніше виріб характеризувався, як дротяне, то тепер отримала горду назву «сталевий канат». Інноваційний матеріал послужив основою для підвищення якості виробу в процесі створення сталевих канатів намітився серйозний прогрес. Тепер трос складався більш ніж з сімнадцяти тисяч дротів по 0,3 мм. Підвісні мости стали встановлюватися на таких канатах, які були здатні витримати 95 тисяч тонн.
Появление стального троса

Експлуатація сталевого троса актуальна і донині. Він застосовується у величезній кількості галузей і підприємств. Технології дійшли до того, що сталевий трос можна придбати в інтернет-магазині Таурус-2000 (http://www.taurus-2000.com.ua/catalog/trosy), при чому бухту різної довжини і різного перетину самого троса. Виробництво і технічні пристосування неможливо уявити без цього древнього винаходу.

Стійкість і міцність стали синонімами вироби, з якого найчастіше виготовляються вражають уяву конструкції. Наприклад, із сталевого троса роблять ножі, однак, раціональним це рішення назвати не можна, адже прикладається зусилля незрівнянно більше, ніж при класичному виготовленні ріжучого предмета.
Появление стального троса