Правила перевезення великогабаритних і великовагових вантажів

6-8-2020

Щоб якісно організувати перевезення вантажу, необхідно завжди (!) ретельно вимірювати його габарити і вагу. Причому якщо вантаж повинен «їхати» пакетованим, то зважувати і проводити виміри потрібно як перед тим, як він буде упакований, так і тоді, коли він вже знаходиться в тарі. Хочемо порекомендувати http://polonina.com.ua/2020/05/perevozki-krupnogabaritnyh-gruzov/

Точне визначення маси і габаритів вантажу в будь — якому випадку впливає на правильний вибір автомобіля: навіщо забезпечувати собі додаткові складності і витрати на штрафи, «запихаючи», наприклад, товар вагою в 8 тонн в машину, розраховану на шість тонн, або вантаж довжиною 3,5 метра-в стандартну «Газель» (2,8 м), Якщо є транспортні засоби більшої вантажомісткості, подовжені варіанти «Газелі» і т. д. і т. п.?

Однак разом з тим нерідко доводиться перевозити вантажі, які за своїми габаритами не здатні вміститися ні в одне з існуючих автотранспортних засобів або чия маса перевищує допустимі навантаження на дорожнє покриття. Причому розділити ці вантажі або розібрати, щоб перевезти по партіях, немає ніякої можливості.

Наприклад: генератори, трансформатори, довгомірні труби, сільськогосподарська і дорожня техніка, прес, бурові установки, резервуари для нафтопродуктів та ін.

У такому випадку мова буде йти про великогабаритних і(або) великовагових вантажах, а їх перевезення зажадає особливої підготовки: отримання дозволу, узгодження маршруту, плати за проїзд по автомобільних дорогах, розробки спеціального проекту пересування, організації супроводу… і якщо якийсь з необхідних пунктів не буде виконаний, то перевізнику загрожує не маленький штраф.

Тому дуже важливо знати всі тонкощі і нюанси перевезення негабаритних вантажів і чітко дотримуватися прописані умови.

Однак перш необхідно знати, коли саме вантаж починає вважатися негабаритним.
Отже, вантаж є негабаритним, якщо його розміри перевищують встановлені гранично допустимі значення хоча б по одному з параметрів:

по висоті (разом з автомобілем): 4 метри;
по ширині: для всіх транспортних засобів-2,55 метра, для ізотермічних кузовів-2,6 метра;
по довжині: для причепів і одиночних транспортних засобів-12 метрів, для автопоїзда-20 метрів; при цьому важлива не тільки довжина вантажу, але і те, наскільки він перевищує довжину транспортного засобу: допускається звис вантажу не більше 2-х (!) метр.

Що стосується великовагового вантажу, то він буде таким, якщо перевищує або встановлені межі маси (до речі, в цьому випадку вираховується спільна маса вантажу і транспортного засобу!), або допустимі осьові навантаження.

Якщо параметри вантажу» не пройшли ” хоча б по одному наведеному значенню (довжині, ширині, висоті, масі), то він, повторимося, є великогабаритним і(або) великоваговим, а значить, на його транспортування необхідно отримувати спеціальний дозвіл.

Насправді все залежить від того, за яким маршрутом буде їхати вантаж.

Якщо по автомобільних дорогах місцевого значення муніципального району (або по території двох і більше поселень в межах муніципального району) — в орган місцевого самоврядування муніципального району.
Якщо автомобільними дорогами місцевого значення поселення за умови, що маршрут транспортного засобу проходить у межах такого поселення, — до органу місцевого самоврядування поселення.
Якщо автомобільними дорогами місцевого значення міського округу – до органу місцевого самоврядування міського округу.
Якщо по приватній автомобільній дорозі-до власника автомобільної дороги.