Придбання нерухомості: що потрібно знати покупцеві

0
116

Покупка житла в Санкт-Петербурзі – відповідальний крок у житті людини. Та й сам вибір квартири або будинку має багато підводних каменів, незнання яких може призвести до зовсім не веселим наслідків. У кращому разі можна придбати не зовсім те, що хотілося б, в гіршому – взагалі потрапити в тенета шахраїв. Щоб цього не сталося, потрібно знати кілька основних критеріїв вибору житла.

На що звернути увагу перед покупкою
– Тип будови. Будинок може бути монолітно-каркасним або панельним. Краще всього купувати житло першого типу, до яких і відносяться новобудови на Московській. Такий будинок набагато міцніше і є можливість розпланувати розташування кімнат на свій розсуд. Квартири в панельному будинку дешевше на 20 %. Але найчастіше забудовники економлять на утеплення будівлі і його звукоізоляції. В такому випадку, щоб не страждати від холоду, спеки та шуму, потрібно буде провести ці роботи самостійно, що виллється в кругленьку суму. До того ж перепланувати житло не вийде.

– Документи. Їх краще всього перевіряти зі спеціалістом. Але в будь-якому випадку дивитися на термін володіння житлом. Якщо він становить не більше року – квартиру продає перекупник. І навіть якщо це не так, то цілком можливо, що є проблеми при її експлуатації. Якщо цей термін взагалі кілька місяців, і при цьому ціна на житло підозріло низька, можливо, це проста махінація з документами. І від такої покупки краще взагалі відмовитися. Повернути гроші згодом буде дуже проблематично.

– Інфраструктура. Можна купити квартиру в новобудові СПб, розташованої в старому районі, де вже добре розвинена інфраструктура. Але зараз і в більш молодих районах міста будується якісне житло, і при цьому забудовники намагаються створити максимально комфортні умови проживання та проїзду. Так, квартири на Московській розташовані недалеко від станції метро. До того ж тут є кілька маршрутних зупинок. Завдяки такій транспортній розв’язці дістатися на роботу або відвезти дитину в школу не складе праці.

– Парковка. Якщо є автомобіль, то ідеально буде наявність підземного паркінгу. На крайній випадок потрібно дізнатися, де є поблизу охороняєма цілодобова стоянка або гаражі.

– При купівлі квартири необхідно дізнатися передісторію будівлі. Воно може бути побудовано на місці кладовища або звалища. І навіть якщо відкинути містичну складову, то в разі продажу квартири потенційні покупці не завжди будуть раді придбати житло в такому місці.
Крім того, потрібно уточнити стан грунту під будівлею. Часто в гонитві за прибутком забудовники нехтують безпекою і зводять будинки над катакомбами, підземними озерами або на рухливих грунтах. Все це призведе до того, що будівля швидко стане аварійним. І доведеться знову шукати житло.

– Щоб перестрахуватися, краще всього проводити операцію в супроводі досвідченого юриста, а не тільки ріелтора, який може і не мати юридичної освіти. Він просто прагне якнайшвидше продати і отримати належну прибуток. І ні в якому разі не підписувати ніяких документів самостійно.