РЕМОНТ ПРАЛЬНОЇ МАШИНИ-АВТОМАТ В ДОМАШНІХ УМОВАХ, ЯКЩО НЕ ЗЛИВАЄТЬСЯ ВОДА

7-11-2018

Деякі сучасні пральні машини оснащені мікропроцесорами, оперативною пам’яттю і у них прошита операційна система – все, як у комп’ютері. При поломках такого роду без спеціальних знань або сервісного центру не обійтися. За умови, що з електронікою повний порядок і зі всіх датчиків надходять сигнали, дивимося, що «каже» сама машинка. Рекомендую
почитати про ремонт посудомийної машини тут

Недостатнє завантаження або перевантаження барабана. Незакрыта дверцята. Вода не зливається. Перевищення максимального рівня води. Занадто високі обороти двигуна. Проблеми з нагріванням води – перевищено час або спрацював несподіваний нагрівання. Це – основні помилки, так чи інакше, пов’язані з механікою або неправильною експлуатацією. На практиці їх значно більше, і коди відрізняються у різних виробників. Розшифровку можна знайти в інструкції з експлуатації або в інтернеті.

А чи знаєте ви, які краще біметалічні радіатори для опалення квартири? Прочитайте у пропонованій статті про різні види батарей і їх установку своїми руками. Про гнучкі каналізаційні труби ПВХ для зовнішньої каналізації написано на цій сторінці. Якщо помилки не висвічує або у даної моделі немає дисплея, причина несправності виявляється на слух або візуально.

ЯКЩО НЕ ПРАЦЮЄ ЗЛИВ

В першу чергу, перевірте – не забитий фільтр і не тече пральна машинка знизу. На жаль, далеко не всі господині йдуть важливого правила – перед завантаженням машинки ретельно перевіряти і спустошувати вміст кишень. В результаті, у відділення фільтру потрапляють монети, скріпки, ґудзики та інші предмети. Фільтр традиційно розташовують під фронтальною панеллю, з правого боку. На деяких моделях, щоб до нього дістатися, треба повністю зняти нижню панельку. Зробити це легко, підчепивши її викруткою з бічної сторони. Але частіше, фільтр ховається за невеликим лючком, зняти який можна також за допомогою викрутки або монетки. Опустіть зливний шланг до рівня підлоги, щоб злити залишки води. Але навіть після цього, в системі залишиться певна її кількість. Перед відкриттям фільтра, бажано, нахилити машинку трохи назад і підкласти ганчірку або ємність. Далі відкрутіть проти годинникової стрілки головку фільтра і вийміть його. Зайве, з відсіку видаляється, сам фільтр потрібно ретельно промити. Потім оглядаємо крильчатку, яка розташована в глибині відсіку. Іноді, на неї намотуються нитки, ганчірочки або сбившийся ворс з одягу. Все це потрібно акуратно видалити. Фільтр встановлюється на місце і можна перевіряти злив. Іноді цього достатньо, але що робити, якщо не запрацювало? Перевірте, чи працює сама помпа. Для цього, відкрутивши кріпильні саморізи, зніміть задню кришку.

На двигун, після електроніки і всіх реле, подається 220 вольт змінного струму. Її працездатність легко перевірити, відключивши всі роз’єми, що йдуть від машинки і підключивши за допомогою проводів до побутової електророзетки. Якщо крильчатка не крутиться – проблема знайдена. Знімайте помпу для зразка і вирушайте в будівельний магазин за новою. Що робити, якщо помпа робоча, а слива все одно немає? Від’єднайте шланги та патрубки і перевірте, чи немає в них сторонніх предметів. А ви знаєте, які труби вибрати для опалення приватного будинку? Опис матеріалів, з яких вони виготовлені, і в яких випадках застосовуються, прочитайте в корисній статті. Іноді, звідти дістають дивовижні речі. І, раз вже деталь знята, влаштуйте невелику профілактику. Роз’єднайте двигун і крильчатку і ретельно прочистіть ущільнювальну прокладку. Або замініть її на нову.

Якщо електродвигун відкритого типу і він, повністю розбирається, змастіть обидві втулки графитной мастилом.

НЕ НАБИРАЄ ВОДУ
Або зовсім перекритий струм води, тиск її знижений і машина не встигає набрати певну кількість за відведений для цього проміжок часу. У цьому випадку цикл прання не розпочинається. В першу чергу перевірте, який напір води подається на машинку. Для цього від’єднайте шланг, такий же, як і для підключення посудомийної машини (прочитайте тут) подання на задній частині і направте його у будь-яку ємність. Заодно перевірте, чи не треба замінити ущільнювальну прокладку. Вийміть з гнізда фільтр. Він представляє з себе маленький сітчастий стаканчик (про побутовий фільтр для знезалізнення води з свердловини прочитайте в цій статті). Якщо водопровідна вода дуже жорстка або подається з свердловини (кращі глибинні насоси описані тут), стінки стаканчика будуть повністю покриті нальотом. Фільтр потрібно ретельно очистити. Зробити це можна, замочивши ненадовго в розчині миючого засобу для кранів і сантехніки. Потім прочистіть канали у відсіку для порошку. Встановіть фільтр на місце і підключіть шланг подачі води. Якщо вода як і раніше не набирається, наступний крок – це перевірка клапанів. Зніміть верхню кришку, відкрутивши утримуючі саморізи, трохи зсунувши її назад (на деяких моделях – вперед). Клапанів може бути декілька – від 2 до 5. Якщо в будинку є тестер, виміряйте опір кожного з них – воно становить не менш 3.6 кОм. Потім вимкніть всі клапана і починайте по черзі підключати кожен з них до мережі 220 вольт. На слух визначайте, при подачі напруги не розпочався струм води.

Якщо цього не відбудеться, клапан несправний і підлягає заміні. Якщо при підключенні, безпосередньо, клапани спрацьовують, а при підключенні до машинки немає, то причиною може бути перегорання обмотки зливного насоса (помпи). В деяких моделях, на етапі набору води вони підключаються послідовно. Далі перевірте прессостат, або по-іншому – датчик рівня води. Буває, що він залипає в положенні «повний бак» або «багато води», і не подає сигнал на блок керування про необхідність відкриття клапана. Від’єднайте від нього еластичну трубочку і, злегка, дуньте в неї. При справному датчику повинні бути чутні один-два характерні клацання. Ще однією причиною того, що машинка не наливає воду і не починає прання може бути замок завантажувального люка. Замок виконує функцію центрального реле і від нього залежить загальна функціональність. Перший ознака несправності – при включеній машині, дверцята не блокується і її можна відкрити. У цьому випадку, замок підлягає заміні. Якщо всі зроблені кроки не допомогли, справа, швидше за все, в центральному блоці управління. В цьому випадку вже без виклику майстра не обійтися. ВІДСУТНІЙ НАГРІВАННЯ Система нагріву води в пральній машині-автомат складається з нагрівального елемента – Тена (термоелектричний нагрівач) і датчика температури. Датчики бувають наступних типів: біметалічний термостат; газонаповнений термостат; термістор. Останній встановлюється на більшості сучасних моделей. Принцип дії у них один – при підвищенні температури знижується електричний опір. Щоб перевірити працездатність датчика, виміряйте його опір спочатку при кімнатній температурі, потім зануривши в окріп. Якщо опір різниться – датчик справний. Далі перевіряється працездатність нагрівального елемента. Сам ТЕН розташовується в нижній частині бака пральної машини. А ось дістатися до нього можна, в залежності від моделі, по-різному. Якщо кріплення нагрівача знаходиться в задній частині, тоді все просто – зніміть задню кришку або ж, тільки лючок на ній. При фронтальному розташуванні доведеться перш демонтувати гумовий ущільнювач, і потім, всю передню панель. Це, у разі необхідності заміни, поки ж, досить, перевернути машинку на бік (на той, де контейнер для засипання порошку). На Тені розташовані 4 контакту: два для підключення живлення, «земля», підключення датчика температури до блоку управління. Вимкніть складно-побутову техніку від харчування.

Приєднайте до першим двом контактам кінці проводів (напруга поки не подавати). Поверніть машинку у вертикальне положення. Налийте в бак, мінімум, 10 літрів води. Подайте на ТЕН напруга 220 вольт. Якщо вода нагрівається – ТЕН справний. Для надійності тестером перевірити опір. Якщо стрілка не реагує, належить заміна. Після того, як панель знята, від’єднайте дроти від нагрівального елемента. Між контактами розташована гайка – відкрутіть її, але не до кінця, залишивши на різьбі. Потім, за допомогою насадки, легкими ударами молотка, вбийте звільнилася різьбову частину всередину. Коли ослаблено кріплення, піддягніть ТЕН з двох сторін викрутками і поступово вийміть. Буває, що ущільнювальна прокладка прикипіла, тому на початковому етапі доведеться докласти деяке зусилля. Після вилучення Тена, прочистіть, наскільки це можливо, бак в місці його кріплення. Новий нагрівальний елемент підбирайте ідентичний не тільки за розмірами, але і за номінальної потужності. Перед установкою, змастіть гумовий ущільнювач машинним маслом, так він легше займе правильне місце. Важливо «намацати» напрямні, розташовані в баку. Тоді ТЕН легко стане на місце.

Після цього, з допомогою торцевого ключа, закрутіть кріпильну гайку. Не закручуйте занадто сильно, щоб не деформувати гумовий ущільнювач. МИМОВІЛЬНИЙ ЗЛИВ ВІДРАЗУ ПІСЛЯ НАБОРУ ВОДИ Ще цю проблему називають «самозлив». При цьому, вода набирається, але прання не розпочинається. Або машинка пере, потім знову набирає воду, знову пере, і так до нескінченності. Причина – неправильне підключення до системи збору стоків (ціна на каналізаційні труби для зовнішньої каналізації). Перше, і найважливіше, якщо зливний шланг розташований в нижній частині, він обов’язково повинен бути піднятий на висоту, мінімум, 60 див. Зазвичай, для цього, на задній стінці, є спеціальні пластикові клеми. Наступна помилка – зливний шланг вставлений в каналізаційну трубу занадто глибоко. При наявності в трубі води, кінець шланга виявляється в неї занурений і відбувається, «самоподсос».