Риболовля спінінгом на щуку

0
340

Риболовля спінінгом на щуку
Азартних рибалкам ближче по духу риболовля спінінгом на щуку — спортивний вид лову, і вимагає від мисливця, і від видобутку неабияких здібностей. Але, навіть проявляючи спритність і хитрість, вивудити з водних глибин хижака не вийде. Успіх риболовлі залежить від безлічі факторів — знань техніки лову, коректного вибору оснащення, місця вудіння і приманки, вивчення звичок риби. Не бувати успішної риболовлі і в тому випадку, якщо рибалка відчуває себе некомфортно. Як же зловити бажаний трофей і отримати максимальне задоволення від процесу?

Коли ловити?
Сезони полювання на щуку — рання весна і середина-кінець осені. По весні риба добре клює в озерах і неглибоких річках. Зголоднівши за зиму, хижак активно шукає собі їжу, а тому виходить і на мілководді. А коли вода спаде, можна виходити і на великі водойми. Щоб у холодні періоди активності щуки рибалка зміг з нею змагатися, йому необхідно подбати про виборі та купівлі правильного обмундирування. Можна відвідати інтернет-магазин одягу для полювання та риболовлі і підібрати утеплені або демісезонні костюми. Досвідчені рибалки рекомендують купувати спецодяг з великим числом різних за габаритами кишень, адже успіх риболовлі багато в чому залежить від тих речей, які завжди повинні бути під рукою».

Вдалий час полювання на хижака:
-весна-середина травня — ранкова зорька;
-кінець травня по 14-18 червня — ранкова зорька та вечір (не пізній). Хоча багато досвідчені рибалки відзначають, що в цей період щука може добре клювати весь день;
-похмурими і легковажними днями — щука активна протягом усього дня;
-середина вересня по 10-15 листопада — середина дня.

У літню спеку клювання фактично немає, але з 20 чисел серпня, коли вечора стають прохолодними, хижак знову починає виявляти активність. Чим прохолодніша вода, тим комфортніше себе почуває щука, тому клювання протримається до першого льоду на воді. Спіймати трофейну видобуток легше в осінній клювання, але з урахуванням, що приманки і вудилище підібрані коректно.

Збираємо або докуповуємо арсенал
Щоб повернутися додому із здобиччю, рибалці знадобиться:
-Міцне вудилище для спінінга.
Пам’ятайте, йде полювання на хижака. Він дуже сильний, рухливий, різкий і важкий. А головне, може довго чинити опір. Вудлище повинно витримати тривалі інтенсивні навантаження. Важлива і гнучкість.
-Насадки.
Обов’язково повинні приманювати видобуток, а екіпірування рибалки бути непомітною. Тому потрібна не просто зручний і якісний одяг для риболовлі, а костюм, який не буде відлякувати рибу, якщо вам доведеться увійти в воду. Ловлять хижака на блешні (рання весна і початок літа). Вибирають вертушки і (або, тому що в наборі повинні бути обидва варіанти) колебалки червоного, жовтого, сріблястого відтінку розміром 50-100 мм Воблери, віброхвости і твістери. Можна вываживать і на живця.

Поролонові, силіконові і пластикові рибки-наживки повинні мати відмінну плавучість і добре імітувати поведінку у воді пораненої/хворої риби. Конкретних порад щодо вибору кольору, форми і ваги насадки дати не можна, оскільки в 89% випадків рибак їх все одно підбирає індивідуально (з особливостей води, сезону і поведінці риби).

Кілька слів про техніку виведення
Діставшись до місця лову, оцініть водойма. Щука буде ховатися за камінням, гілками, чагарником. Саме до таких місць треба якомога ближче доставити приманку. Далі успіх полювання залежить від виконуваної техніки. Ловля щуки спінінгом вимагає проводок і підсічок. Досвідчені фахівці рекомендують проводити 4-7 рівних проводок, а потім стільки ж пульсуючих або переривчастих з низкою плавних і різких стрибків. Новачкам перші 2-3 походу на щуку можуть здатися складними, але з часом прийде розуміння техніки і вправність, результат покращиться.