Різні штучні мови світу (7 фото)

0
752

На світі налічується близько 6.500 мов, з яких приблизно 5.600 вживається. Здавалося б, досить, ан ні, з різних міркувань постійно створюються нові мови, і ними тут же починають користуватися, писати і навіть складати. Я уявляю невеликий список таких мов.

1. Сольресоль

Сольресоль створений Жаном Франсуа Сюдром у 1817 році і заснований на музичних нотах. Це був один з перших в історії штучних мов. Мова не багатий, є 7 односкладових слів (стільки, скільки нот), 49 двоскладовій (7 в квадраті), 336 трехсложных (7 в кубі) і 2268 четырехсложных.

2. Квенья
Различные искусственные языки мира (7 фото)

Квенья це мова ельфів у творах Толкієна. В якості основи Толкієн взяв фінська. У «Володарі Кілець» мова квенья описується як вийшов уз вживання і займає положення, приблизно відповідне положення латини в західноєвропейському середньовіччі. Тим не менш Толкієн розробив повноцінний мову, з великим словниковим запасом, правилами словотворення і писемністю. На квенья випускаються кілька журналів і написано деяку кількість дисертацій.

3. Токипона.
Различные искусственные языки мира (7 фото)

Мова створений в 2001 Сонею Еллен Киця з Канади. Це один з найпростіших відомих мов. Він містить 120 коренів, 5 голосних, 9 приголосних. Всі слова мови мають безліч значень, залежно від контексту. Як можна припустити, використовується мова в основному в інтернеті, тими, кому простих смайликів все-таки недостатньо для вираження їх складних думок.

4. Lingua Ignota
Различные искусственные языки мира (7 фото)
В перекладі означає «Невідомий Мову». Створений в кінці 12 століття Хилдегардой з Бінгена, аббатисой монастиря. Збереглося 2 манускрипту з описом мови, що містять 1011 слів, здебільшого позначають релігійно-містичні категорії. Хильдегарда так само розробила для своєї мови спеціальний алфавіт. Мова була, ймовірно, створений Хильдегардой для себе особисто, оскільки немає свідчень, що хто-небудь в її час був про нього обізнаний. Безпосередньо на мові збереглася одна єдина напис з 26 слів, з яких 21 латинські. З решти 5 слів лише одне зустрічається в згаданих манускриптах.

5. Логлан
Различные искусственные языки мира (7 фото)

Различные искусственные языки мира (7 фото)

Логлан створений в 1955 році Джеймсом Куком Брауном для перевірки гіпотези Сапіра – Уорфа. Гіпотеза припускає, що структура мови визначає мислення і спосіб пізнання реальності і що люди говорять на різних мовах сприймають реальність по-різному. Загалом гіпотеза не підтвердилася.
Не будучи фахівцем, я не уявляю собі, як взагалі можна перевірити таку гіпотезу вказаним способом. Який би штучний мову не був створений, його можуть освоїти тільки люди з уже сформованим на основі рідного для них мови способом сприйняття навколишнього світу. Вивчення додаткової мови навряд чи багато змінить в цьому відношенні.

6. Энохианский мову.
Различные искусственные языки мира (7 фото)

Згідно свідченням Джона Ді, энохианский мову був переданий 10.03.1582 ангелами через медіума Едварда Келлі. Мова вживається при спілкуванні ангелів з богом і названий на честь біблійного пророка Еноха. Мова володіє власним алфавітом і застосовується у магічних формулах і ритуалах. Однією з головних форм при цьому служать «Sigillum Die» («Божественні Друку»), більше (хоча і не цілком правильно) відомі як пентаграми.

7. Клінгонською.
Различные искусственные языки мира (7 фото)

Клінгонською мовою розроблений Марком Окрандом для серіалу «Зоряний Шлях». Марк Окранд є так само автором пари інших інопланетних мов. Серед них клінгонською, ймовірно, самий успішний. Існує Дослідний інститут Клингонского мови, регулярно випускає словники. На клингонском пишуться і ставляться опери (зрозуміло в традиційному клингонском стилі), на нього переведений Шекспір і перекладається Біблія.