Сади, памятники, високогірні курорти Алмати

0
549

Влітку казахстанське місто Алмати буквально потопає в зелені садів, парків, скверів. Щороку в кінці травня на вулицях міста включається не більше 120 фонтанів, поряд з річками Велика Алматинка, Мала Алматинка, їх рукавами, каналами, водосховищами утворюють розгалужену водну мережу. Оточений природними красотами гір північного Тянь-Шаню, наповнений рукотворними пам’ятками місто завжди був привабливим туристичним об’єктом.

Поїзд – найпопулярніший спосіб дістатися в колишню столицю Казахстану. Залізниця зв’язує Алмати з багатьма російськими областями, сусідніми азіатськими країнами. Сучасний вокзал “Алмати-1”, розташований в північній частині міста на вулиці Станційній, є транзитним – він пропускає поїзда з Сибіру в Центральну Азію. Станція “Алмати-2” знаходиться ближче до центру міста (на проспекті Абилай хана) і призначена для пасажирів, що приїжджають в цей красивий місто-сад. Розклад обох вокзалів досить насичене з яким можна ознайомитися на сайті http://almaty.vsepoezda.com/raspisanie/.

І приїжджі та місцеві жителі люблять відвідувати гору Кок-Тюбе, розташовану зовсім близько від міста. Доїхати до вершини гори можна автобусом або (витративши всього шість хвилин) по канатній дорозі, що бере початок біля Палацу Республіки на проспекті Достик. З оглядового майданчика Кок-Тюбе відкриваються чудові панорами засніжених вершин хребта Алатау і Алмати. Тут варто телевізійна вежа, відкритий парк розваг, у якому встановлено пам’ятник “Бітлз”.
Сады, памятники, высокогорные курорты Алматы

У Медеуском районі міста на площі 18 га розташований парк імені 28 панфіловців, створюючи в комплексі з сусідніми будівлями унікальний ансамбль. В центрі парку стоїть діючий Вознесенський кафедральний собор, побудований в самому початку минулого століття цілком з дерев’яних деталей. Перед східним входом в парк розташовано будівлю Будинку офіцерів – найцікавіша архітектурна пам’ятка міста. Поруч з парком, в будинку, що є пам’ятником історії і дерев’яного зодчества, відкрито музей казахських музичних інструментів, має багатющі колекції. У парку є меморіал Слави з Вічним вогнем, пам’ятники загиблим воїнам-“афганцям”, героям воєн.
Сады, памятники, высокогорные курорты Алматы

Тим, кому пощастило опинитися в місті взимку, цікаво буде побувати у відомому всьому світу високогірному комплексі “Медео” – своєрідної “фабриці рекордів”. Для заливки тутешнього ковзанки використовується чиста гірська вода. Трохи вище “Медео” розташований гірськолижний курорт “Чимбулак”, облаштований в однойменному урочищі. Залучене сприятливими умовами в цей район стікається безліч простих туристів, гірськолижників, альпіністів, фанатів фрістайлу.
Сады, памятники, высокогорные курорты Алматы