Самі незвичайні памятки Москви (17 фото)

0
351

На нашому сайті ми регулярно розміщуємо цікаві статті про Російських містах, так ми вже розмістили цікаві факти про: Іркутську, Красноярську, Сочі, Пітері та інших, але з жахом виявив, що у подорож до столиці нашої Батьківщини – Москви – разом з вами не відправився. Вирішив виправити цей недолік і публікую статтю не просто цікаві факти про Москві, а статтю про найбільш незвичайних визначних пам’яток Москви. Хотілося б на початку статті відзначити звичайно ж чудово подорожувати по Москві самостійно, але це досить трудомістко для недосвідченого мандрівника – тільки в одному метро можна легко заблукати або подивившись на карту Москви зовсім загубитися. Тому ми за досить кваліфіковано підготовлені екскурсії по Москві, коли тобі не треба “паритися” про виборі транспорту і подорожувати на комфортабельному автобусі, коли ти шукаєш по інтернету найпотрібніші для відвідування місця і в підсумку не відвідуєш те, що насправді треба було відвідати. Деякими з представлених пам’ятками ви однозначно познайомитеся на екскурсії, а з деякими з них немає, тому читайте статтю і просите гіда додатково провести екскурс по цих місцях. Приємного вам ознайомлення.

Ізмайловський Кремль

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
Якщо заголовна столична пам’ятка в списку must see – це Кремль, то Ізмайловський Кремль по праву займає перше місце в нашому рейтингу обов’язкових до відвідування незвичайних місць у місті. Цей культурно-розважальний центр, побудований в кінці 90-х – початку нульових, включає в себе всілякі розваги в російському національному стилі, розраховані на найширшу аудиторію. Тут і псевдорусская архітектура з башточками, писаними наличниками і кахлями на радість іноземцям, і пізнавальні виставки в музеях, і захоплюючі майстер-класи, і галасливі народні гуляння.

Іменні поїзда в метро
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
В московську підземку і раніше спускалися, як в музей. Але якщо досі «екскурсантів» залучали лише самі станції метро, то тепер тут курсують ще й вагони-музеї. За Арбатсько-Покровської лінії ходить потяг-галерея «Акварель» з репродукціями картин великих російських та європейських художників XVIII-XIX століть, підібраними для цього проекту співробітниками музею ім. Пушкіна. По Кільцевій і Філевської їздять «книжкові полиці» – поїзда «Читаюча Москва» і «Поезія в метро» з уривками з давньоруських билин і казок, дитячих книг і шедеврів світової класичної прози і поезії. На Сокольницької лінії пущено одразу кілька поїздів з патріотичною і військовою тематикою: «Червона стріла», «Народний ополченець», «Курська дуга» і «ретро-поїзд», стилізований під перший склад московського метрополітену.

Нехороша Квартира
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
Місцем паломництва всіх любителів російської класичної літератури і містики є колишня квартира Михайла Булгакова на Великій Садовій, перетворена в музей письменника. А ще це один з можливих прототипів «нехорошої квартири» в культовому романі «Майстер і Маргарита». Будинок, побудований в стилі модерн, відзначений табличкою із зазначенням його «літературного» адреси, а минаючи арку, відвідувачі бачать у дворі пам’ятник Коровьеву і коту Бегемотові, сжимающему в лапах примус. На стінах сходових прольотів красується творчість шанувальників твору – картини, що зображують мовця кота, Маргариту на мітлі і інших героїв роману. У самій квартирі можна побачити відтворені інтер’єри початку ХХ століття: типову комунальну кухню, коридор, житлові кімнати, а також кабінет Булгакова з деякими його особистими речами.

Єлисеївський магазин
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
У цей перший гастроном Москви, відкритий в 1901 році з урочистим молебнем, і носить ім’я свого власника, з самого початку можна було ходити, як в музей. Тоді він вражав городян великою кількістю живності на прилавках і наявністю винного льоху. Прованське масло, трюфеля, осетрина, устриці, ікра – такого асортименту москвичі ще не бачили. Не дивно, адже Григорій Єлісєєв, закуповував колоніальні товари і вина в Європі, був мільйонером. Крім того, внутрішнє оздоблення магазину було саме по собі примітним: кришталеві люстри, різьблення по каменю і дереву, ліпнина, стінні і стельові розписи, солідні дерев’яні прилавки… Справа в тому, що спочатку будинок був побудований для дружини секретаря Катерини II ще в кінці XVIII століття знаменитим московським архітектором Матвієм Козаковим, а пізніше тут проходили літературні та музичні зустрічі московської творчої еліти, включаючи Пушкіна. На початку XXI століття Єлисеївський був відреставрований. Тут і донині знаходиться гастроном, куди люблять приходити за покупками не тільки іноземці, але й бабусі, які живуть в сусідніх провулках. Зайдіть і ви – помилуватися на цей храм торгівлі, поштовхатися серед покупців, які говорять на всіх мовах світу, і купити собі який-небудь ласощі у ввічливій продавщиці в ажурному хустці.

Світломузичний фонтан у Царицино
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
На початку XXI століття в ході реконструкції Царицынского парку було вирішено влаштувати в Середньому ставку фонтан з музичним акомпанементом. У теплий сезон гостей парку радує ефектне видовище з мерехтливих на сонці 800 струменів, взмывающих на висоту до 15 метрів під шедеври світової класичної та популярної музики. Після заходу сонця у фонтані включається динамічна кольорова підсвітка з більш ніж 3000 підводних прожекторів, перетворюючи видовище незабутнє яскраве шоу. Завдяки синхронності руху струменів в такт музиці такі фонтани називають «танцюючими» або «співаючими» – подібні є в Барселоні, Лас-Вегасі, Дубай та інших найбільших містах світу, а тепер і в Москві.

Стіна Цоя
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
У кінці серпня 1990 року, на стіні в Кривоарбатському провулку з’явилася напис, яка говорить про загибель легенди російського року 80-х років ХХ століття, Віктора Цоя, а незабаром під нею з’явилася відповідна фраза — «Цой живий!». З тих пір стихійно утворилася меморіальна пам’ятка на честь співака стала місцем паломництва шанувальників групи «Кіно», бунтарів, рокерів, вільних художників та інших нонконформістів, яким близька творчість і філософія Цоя, і шанувальниць, закоханих в загадковий і суперечливий образ свого кумира. На стіні залишають вірші, визнання, думки, малюнки. Невідомі не раз зафарбовували стіну чорною фарбою, але незабаром вона знову набувала колишній вигляд. За традицією, в день народження та смерті співака, в попільничці біля стіни залишають зламану сигарету.

Бункер Сталіна
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
Одна з визначних пам’яток тоталітарного режиму, про яку до недавнього часу не знали самі москвичі ? розсекречений лише в 90-е роки бункер, побудований під спортивним стадіоном за 10 років до початку Другої світової війни. Зараз тут відкрито музей, де кожен небайдужий до історії країни може побачити підземний командний пункт Йосипа Сталіна, з’єднаний з Кремлем 17-кілометровим автомобільним тунелем. Незважаючи на те, що Генсек і Верховний Головнокомандувач пережив тут лише найважчі дні облоги Москви, а решту часу перебувала у Кремлі, бункер облаштований досить грунтовно. Це стосується не тільки його захисних характеристик, але і внутрішньої обстановки. Тут є робочі кабінети, кабінет засідань зі спеціально сконструйованим для посилення звуку куполом, кімнати для нарад і відпочинку, їдальня, оформлена в грузинському національному стилі, а також технічні і господарські приміщення. Обстановка відтворює атмосферу 40-х років ХХ століття, в кабінетах збереглися справжні речі Сталіна і карти бойових дій. У вітринах виставлено безліч музейних експонатів епохи Другої світової війни.

Кіностудія «Мосфільм»
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
Одне з самих незвичайних і яскравих запам’ятовуються кадрами пригод в Москві ? це відвідування кіностудії «Мосфільм». Вітчизняна «фабрика мрій» відкриває свої двері для відвідувачів, охочих потрапити в епіцентр подій своїх улюблених фільмів. Тут можна відвідати музей історії кіно з ретро-транспортом, костюмами, декораціями та іншим реквізитом, дізнатися секрети створення спецефектів в залі макетів, побачити сучасний процес створення фільмів і серіалів у знімальних павільйонах, познайомитися зі знімальним обладнанням і, звичайно, прогулятися вулицями старої Москви, відтвореним на території «Мосфільму» в натуральну величину для зйомок історичних фільмів.

Пам’ятник студентським прикметам
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
Хто сказав, що монументальне мистецтво повинно бути серйозним? Пам’ятник студентським прикметам стверджує зворотне. Представляє він собою п’ятиметровий коло з червоного граніту з назвами провідних московських вузів. А знаходиться в Парку ім. 850-річчя Москви. Для успішної здачі іспиту є все що необхідно: два бронзових черевика, символічна заліковка і велика п’ятикопійчана монета. На монеті вказано рік випуску — 1978.

Заборонено розмовляти з незнайомцями
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
А ще пам’ятки Москви бувають дуже несподіваними. Наприклад, такими, як незвичайний дорожній знак на Патріарших ставках. На ньому зображені три дуже впізнаваних силуету персонажів роману Булгакова «Майстер і Маргарита» — Воланд, Коров’єв і кіт Бегемот. А ще напис: «Заборонено розмовляти з незнайомцями». Так чому ж цю пам’ятку називають несподіваною? А все тому, що донині невідомо, хто ж встановив цей знак. А прибрати його рука не піднімається, навіть у влади.

Сквер «Знаки Зодіаку»
Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)

Самые необычные достопримечательности Москвы (17 фото)
Зробити з нудного місця нестандартне. Таку мету поставив перед собою Андрій Асерьянец і створив на перетині вулиці Енисейской і Берингової проїзду сквер «Знаки Зодіаку». І вийшло дійсно нестандартно: знаки вийшли дуже веселі, а в деяких випадках навіть трохи хуліганські. Хлопчик-стрілець, приміром, цілиться в ліхтар. А риби з величезних кухлів попивають пиво. Самий спокійний знак зодіаку — Діва — школярка в сарафані з повітряною кулею у руці.