Самий жадібний людина в світі (9 фото)

0
686

3 липня 1916 року померла сама жадібна жінка в світі. Генрієту Хоулэнд Гетті Грін, яку поза очі називали «відьма з Уолл-стріт», згубила зовсім не жадібність – вона померла 81 рік від серцевого нападу. Її ім’я значиться в Книзі рекордів Гіннеса з позначкою «Самий скупий чоловік у світі». На момент смерті Гетті була найбагатшою жінкою того часу її стан налічувало 4 млрд. доларів. Вона володіла більш ніж 8 тисячами земельних ділянок, була знатним лихварем і скуповувала акції компаній, пов’язаних з залізницями.

Генрієтта народилася в 1834 році в сім’ї, що володіла непоганим по тим часам станом. Основним джерелом доходу Хоулендов був китовий жир. Її вихованням цілком і повністю займався дідусь – Гідеон Хоуленд. Генрієтта належала до протестантської релігійної групи квакерів, досить поширеною в той час в штатах Нової Англії. Назва «квакер» походить від англійського «quake» — тремтіти, дрижати. Серед життєвих заповідей квакерів завжди були самообмеження, невибагливість в їжі та одязі.
Самый жадный человек в мире (9 фото)

Коли зір старого Гідеона стало слабшати, семирічна Гетті забиралася до нього на коліна і з непідробним інтересом зачитувала газетні зведення фінансових новин, добре розбираючись в різниці між акціями і облігаціями. У 13 років – стала сімейним бухгалтером.
Самый жадный человек в мире (9 фото)

Про її неймовірною ощадливості, що перетворилася згодом у скупість, ходять легенди. Генрієтта була цілком симпатичною дівчиною, але женихів трохи насторожувало те, що молода дівчина ходить в одному і тому ж поношеному сукні і в стоптаний взуття. Після смерті матері, Гетті рідко влаштовувала прийоми. Та й слово «влаштовувала» тут дуже недоречно: кажуть, що юна Грін гасила дорогі свічки до відходу гостей, а недогарки продавала на наступний день; серветки дочка мільйонера не викидала, а спрыскивала водою і пропрасовують праскою, щоб використовувати їх ще раз.
Самый жадный человек в мире (9 фото)

Після смерті батька в 1865 році Генрієтта стала спадкоємицею величезного стану в 7,5 мільйонів доларів. Саме в той момент вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком – Едвардом Гріном.

В роду американських Грін були конгресмени і судді, а рідний дядько перебував мером Бостона. Сам же Едвард, що говорив на кількох мовах, у тому числі китайською, об’їздив півсвіту. На вісімнадцять років він затримався на Філіппінах, де і зробив чималий статок на торгівлі шовком, чаєм, тютюном та гашишем.

Едвард підтримав Генрієту, коли помер батько, а після – коли померла її тітка. Через два роки Генрієтта погодилася піти під вінець з Едвардом Гріном. Пара узаконила свої стосунки і «скріпила» їх шлюбним договором, згідно з яким Едвард не мав права ні на цент із стану Гетті. Сім’я сім’єю, а гроші нарізно. І навіть коли чоловік розорився і вліз у борги, Гетті не допомогла чоловікові. Вона просто прогнала його.
Самый жадный человек в мире (9 фото)

Вже тоді Гетті Грін знали всі на Уолл-стріт. Вона володіла гектарами земель і нерухомістю. Їй не було рівних у лихварстві і в грі на біржі: брокери знали, якщо Гетті Грін купує акції компанії, то завтра ціна цих паперів злетить до небес. Купуючи цінні папери, Гетті дізнавалася всю таємницю компанії і могла розповісти про неї навіть більше, ніж власник. Від шлюбу у Генрієту залишилося двоє дітей: Нед і Сільвія, які періодично страждали від надмірної ощадливості матері. Грін не мала власного житла, жила в дешевих мотелях, економила на ліках і харчових продуктах. Генрієтта практично ніколи не витрачала на одяг та взуття, а нижня білизна змінювала тільки тоді, коли попереднє перетворювалося в лахміття. Вона ніколи не користувалася послугами покоївок і прачок. Прочитавши свіжу пресу, вона відправляла Неда продавати газету. В магазині могла торгуватися годинами за кожен цент – більшість продавців ненавиділи Гетті.
Самый жадный человек в мире (9 фото)

Через скупість Генрієтти її син Нед позбувся ноги. В один з морозних зим, Нэду були куплені санки. Хлопець не міг повірити своєму щастю і відразу ж вибрав для катання самі круті й небезпечні гірки. Під час одного з спусків санки перекинулися і хлопчик сильно пошкодив ногу. У нападі економії Генрієтта вирушила за допомогою в лікарні для бідних. На жаль, скупердяйку всі добре знали в обличчя. Лікарі відмовили в допомозі її синові. Тоді Гетті вирішила лікувати сина в домашніх умовах: кілька років Нед страждав від страшних болів, а після – піддався ампутації ноги вище коліна.
Самый жадный человек в мире (9 фото)

Старіючу Гетті ніколи не залишав страх замаху і до рідкісних знайомим вона приходила з власної їжею і навіть спиртової пальником для варіння яєць. Отримавши ліцензію на носіння зброї, ніколи не розлучалася з ним. З’явилися автомобілі, як і будь-які предмети розкоші, відкидала, примовляючи: «Ісусу Христу було достатньо для переміщення осла». Саме в момент її ранкового проходу «на службу» об’єктив фотографа і схопив незвичайний вигляд цієї жінки: глухий чорний плащ, капелюх з вдовьей вуаллю, зле старушечье обличчя і різку, аж ніяк не старечу ходу. Чи То цей відштовхуючий вигляд, то постійні чутки про дивні, неординарних вчинках послужили появі її газетної клички «відьма Уолл-Стріта».
Самый жадный человек в мире (9 фото)

У 81 рік Гетті померла від серцевого нападу. Двоє її дітей успадкували величезні статки – близько 4-х млрд. доларів за нинішнім грошей. Нед Грін пізніше став відомий під прізвиськом «дядечко Нед». Свою частину він вклав у гарну життя, автомобілі та технологічні розробки. Сільвія стала щедрою благотворительницей. На фото Гетті разом зі своєю дочкою Сільвією.
Самый жадный человек в мире (9 фото)

Після смерті матері Нед практично відразу одружився і захопився автомобільною промисловістю. Звичайно, власний автомобіль став одним з перших придбань сім’ї.