Сем Коссман і Джордж Куруни спустилися в кратер активного вулкана (відео)

0
496

Сем Коссман і Джордж Куруни вирішили повторити подвиг Джеффа Маккли і Бреда Амвросія і спустилися в кратер діючого вулкана Марум, що знаходиться на острові Вануату в Південній частині Тихого океану. Хто не знає вулкан Марум – це активний базальтовий вулкан. Хотілося б додати від себе – в кратері вулкана побувало менше людей, ніж на місяці.

Спочатку утворилася кальдера діаметром 12 км в результаті плинианского виверження близько 1900 років тому сформована дацитовыми лавовими потоками. З кратерів Бенбоу і Марум в той час йшла потужна вулканічна активність в результаті якої довколишня місцевість була заповнена потоками лави, утворилися вулканічні конуси, кратери і маары. Виверження вулкана в той час практично відбувалися щорічно з бічних тріщин вулкана. Протягом всієї історії існування вулкана завжди була присутня вулканічна активність. Так, наприклад, у період з 27 травня по 23 серпня 1988 року з кратера Мбвелусу і Марум викид вулканічних газів можна було спостерігати на 12 км висоті. Починаючи з 1996 року по даний час вулкан не припиняє своєї діяльності. В період з жовтня по грудень 2009 року в атмосферу було викинуто 15 000 тонн діоксиду сірки, шлейф від нього вчені зафіксували в 800 км на північний захід від епіцентру активності. 19 липня 2011 року вулкан знову викинув вулканічні гази, у тому числі і SO2 на висоту 3 км, які покрили відстань 185 км на північний захід від вулкана. Найбільш активні кратери: Марум, Бенбоу, Нірі Мбвелсу.

Поблизу вулкана проживає аборигенное населення, яке страждає через викиду діоксидів сірки в атмосферу, внаслідок них утворюються кислотні дощі. 95 % питної води на острові складають дощові води або підземні пробурені свердловини, які весь час забруднюються вулканічними газами через діяльність Амбрима. Так на кінець 2008 року на заході острові працювала всього одна підстанція з водопостачання питною водою. Інші підстанції були пошкоджені в результаті вулканічної діяльності чи вода в них була непридатна з-за присутності діоксидів сірки в ній.