Що спільного у танка з домофоном?

0
452

При виробництві військової техніки важливий чинник грає секретність, але рано чи пізно все потаємне стає доступним для громадськості. Силові структури однієї країни докладають величезних зусиль у сфері виробництва військової техніки та їх черговий експеримент яскравий тому приклад.

Це нове творіння конструкторів, назване “Азовець”, як тільки не обзивали, найм’якше з яких – “сміттєвий танк” – прилипло до нього з-за дуже сильного зовнішньої схожості з сміттєвим контейнером. Але виявилося, що зовнішній вигляд ще не найстрашніше, адже всередині були чудеса цікавіше.

Золоте правило танкістів “не бачу – не їду” може зіграти з даними танком злий жарт, так як танкісти, перебуваючи всередині, навряд чи щось побачать, а якщо всупереч правилу ще і поїдуть, то можуть бути й зовсім невідомо де.

Причиною цьому служать прилади спостереження, які, як повідомляють українські ЗМІ, були придбані в Китаї, за низькою ціною і з низькою якістю. Але це ще півбіди, адже всі ці деталі, за своїм прямим призначенням зазвичай використовуються тільки в домофони і ніяк не можуть застосовуватися на бойовій техніці.

Знайшли винних у такому казусі. Ними виявилися працівники певного підприємства, відповідальні за встановлення на дослідному зразку оптико-електронних засобів спостереження. Оригінальний спосіб заощадити був виявлений при проведенні польових випробувань, при сприятливому результаті яких, танк планували взяти на озброєння. Неважко здогадатися, що всі випробування в даний час зупинені, а багатостраждальний танк відправили на доопрацювання.

Широко розрекламований танк, в першу чергу, представляється як танк, призначений для бою в міських умовах, звідси і ще одна назва – “міський танк”. Свою сумнівну славу він отримав одразу ж після подання цієї новинки широкій публіці. Після скандалу з видеоглазками до обідному списком жартів мабуть приєднається ще одна – “танк з домофоном”.

Поки залишається неясним, як покаже себе цей твір в реальних бойових умовах. Чому конструктори і ті, хто рекламує даний танк, не враховують того факту, що танки малопридатні для ведення бою в місті. Друга світова війна та локальні збройні конфлікти показали, що в міських умовах бронетехніка являє собою відмінну мішень для протитанкових засобів противника, у якого з’являється безліч варіантів організації засідок, обходів і раптових нападів.