Що таке ламінат і з чим його їдять

0
590

Всі ми чудово уявляємо собі що таке ламінат. Це покриття стало дуже популярним останнім часом. Ламінат легко монтується і коштує зовсім не дорого. І серед інших підлогових покриттів ламінат не поступається жодному з своїх конкурентів, не рахуючи звичайно дошку з масиву дерева. Але ціна на дане підлогове покриття в десятки разів дорожче ламінату. Вообщем я повідав про те, що в принципі всі знають, хотілося б розповісти про історію винаходу ламінату…

Історія виникнення ламінату дуже цікава – в 1977 році шведська компанія Perstorp, мала в наявності величезна кількість ламінованих панелей для кухонних гарнітур, щоб збути ці панелі фірма запропонувала використовувати панелі в якості підлогової дошки. З цього часу ламінат справив фурор на будівельному ринку. Perstorp стала випускати ламінат під маркою Pergo. На європейський ринок ламінат потрапив лише в 1984 році, а в США тільки в 1994 році.

Але з 70-х по 90-ті роки ламіновану дошку клали на клей, а монтаж без клею був вигаданий знову таки шведами в 1996 році і випускався під маркою Alloc та Fiboloc.

Взагалі слово ламінат походить від англійського «laminate» і перекладається як «шаруватий матеріал», адже ламінат – це багатошарове покриття для підлоги. Верхній шар – самий головний, так як захищає саме покриття від пошкоджень і звичайно ж оберігає малюнок, являє собою тонку плівку з меламінової синтетичної смоли. Верхній шар надає дошці сам вид – глянець, або матовий відтінок.

Наступний шар – це малюнок покриття. І він не обов’язково повинен бути у вигляді деревини, все залежить від бажання, зараз випускають ламінат і під камінь, кахельну плитку, дитячий ламінат з малюнками – все залежить від дизайну будинку або квартири, подивитися різноманітність ламінату можете на сайті http://contractpol.com.ua/category/laminat/

Третій шар – це ДВП або ДСП особливої міцності. Він має несучу функцію, допомагає протистояти волозі і ударів, що дуже важливо, особливо при наявності дітей. В основному цей шар має товщину 8 мм, але останнім часом є тенденція випуску 12 мм.

Нижній шар – стабілізатор – це просочений смолою папір, яка захищає від вологи і деформації, при зміні температури або вологості в квартирі.