Скамянілий мозок в Одинцово – нерозгадана таємниця 20 століття

0
327

Нами було розглянуто 12 нерозгаданих таємниць XX століття і ми думаємо, що прийшла пора розглянути 13 дивну і незрозумілу таємницю всіх часів і народів. Отже, 25 серпня 1925 року хірург і фармаколог Микола Олександрович Григорович вирушив на глиняний кар’єр в підмосковному селищі Одинцово. Захоплення Григоровича були дуже різноманітні, в цей раз він шукав кістки мамонта. Незадовго до цього в кар’єрі був виявлений зуб тварини, і Григорович справедливо припускав, що і скелет доісторичної тварини повинен був бути неподалік. Однак кісток вчений не виявив, але прогулявся він не марно. У комі глини він виявив знахідку, яка поставила під сумнів всю офіційну історію людства.


Велика знахідка (ліворуч) і справжній мозок, трохи сплющений за аналогією з нею (праворуч)

Вчений знайшов шматок глини з укладеним в ньому кремнієвим каменем. Первинна розчищення виявила схожість каменю з людським мозком. Коли Григорович продовжив розчищення, то він був вражений – «мозок» перетинала борозна, що розділяє праве і ліве півкуля, майстерно був зображений мозочок і інші подробиці, зрозумілі лише фахівцям. Зовні знахідка нагадувала сучасні виконані з пластику моделі, за якими навчаються студенти медичних вузів.

У той же день була зроблена ще одна сенсаційна знахідка, на цей раз виявили фрагмент аналогічної моделі, а саме ліва півкуля мозку. Запрошений Григоровичем геолог Микола Зенонович Мільковіч визначив вік шарів землі, в яких була зроблена знахідка, в 450-500 тисяч років. За даними науки, в цей час уже існували предки сучасної людини, такі, як пітекантроп і «гейдельберзька людина». Однак ці істоти були ще полуобезьянами, Григорович ж тримав у руках модель мозку роду Homo sapiens.

Сам Григорович вважав, що його знахідки є окаменевшим людським мозком, однак комісія, створена при Тімірязєвському інституті, з ним не погодилася. По-перше, на одній із знахідок Григоровича відшліфували рівну площадку і довели, що це моноліт. Людський же мозок має губчасту структуру. По-друге, по ряду геологічних ознак знахідку віднесли до каменноугольному періоду, таким чином, вік «моделі» відсунувся. Тепер артефакти Григоровича датуються від 360 до 300 мільйонів років до наших часів.

За науковими даними, вважаються достовірними, у ці часи на Землі піком розвитку тварин були рептилії, навіть ящери ще не з’явилися. Пояснити, яким чином сформувалися «моделі» Григоровича, комісія не зуміла і віднесла їх до «гри природи». Думка про те, що перед ними може перебувати дійсно навчальний посібник, виготовлене з великим знанням і
мистецтвом, нікому з членів комісії тоді в голову не прийшла.

Знахідка Григоровича – не єдиний артефакт, ні в які наукові теорії не вписується. Сліди людини в буквальному сенсі і докази його життєдіяльності регулярно знаходять у «непідходящих» для них геологічних структурах.

Джерело