Складна друк в 3д форматі?

0
533

Сфера 3D друку з кожним днем набуває все більшої популярності. Однак мало хто знає, яким чином і якими методиками може проводитися сама робота з відтворення об’єкта і заздалегідь підготовленої 3D моделі. Отже, як «народжується» фігура, як можливо створити зображення завдяки застосуванню 3D принтера?

Відомі варіанти роботи 3D принтера
Многоструйное моделювання. Ця технологія відрізняється тим, що на друкувальну головку буде подаватися пластичний матеріал, який змінює свою фізичну форму під впливом температури. Завдяки пошаровому нанесенню матеріалу буде народжуватися деталь, яка вам необхідна. Вартість такої роботи буде доступна, при цьому фігурка буде достатньо міцною для використання. Після її будуть обробляти ультрафіолетовими променями для максимальної міцності. Застосовуються в цій сфері пластмаса і твердий віск. Такий друк може легко вирішити багато конструкторські проблеми.
Сложна ли печать в 3д формате?

Сложна ли печать в 3д формате?

Вибіркове лазерне спікання. Це також досить цікава технологія, в ході якої порошок, вибраний фахівцем, буде спікатися при використанні лазера. Природно, відбувається його нанесення рівним шаром на саму площу друкуючої платформи. Запікання буде відбуватися тільки в тих точках, які вказувалися фахівцем на 3D моделі. Речовиною для створення фігури будуть мініатюрні частинки пластику. Не так часто в даному напрямку будуть використовуватися нейлон, метал, кераміка, скло.
Сложна ли печать в 3д формате?

Сложна ли печать в 3д формате?

Популярним варіантом є використання гіпсу полімеру. У цьому випадку застосовується гіпсовий Композит в якості основного матеріалу. Заздалегідь підготовлений матеріал буде пошарово наноситься на поверхню, а друкуюча головка буде подавати речовина, яка допоможе скріпити матеріал. Зауважте, порошок вже має необхідний колір, тому об’єкт відразу ж буде створюватися максимально реальним. Відтінки кольорів можна використовувати самі різні, при бажанні можна поміняти забарвлення під час друку.
Сложна ли печать в 3д формате?

Відомий і такий варіант, як стереолитография. Що вона собою являє? У даному випадку застосовуються фотополімери, що знаходяться в рідкому вигляді. Їх зміна відбувається завдяки впливу ультрафіолетових променів, довжина яких може змінюватись так, як і тривалість впливу, виходячи з того, який матеріал обраний. Пам’ятайте, що в цьому випадку базою для створення фігурки виступає тривимірна модель, створювана в спеціальній програмі. Прототип створюваної моделі буде «рости» поступово, а лазер обробляє ті ділянки, які були зафіксовані в спеціальній програмі. Після того, коли одиничне дію було закінчено, платформа повернеться на своє місце. У результаті отримана модель буде закріплюватися спеціальним світлом, який і надаватиме їй необхідну міцність.
Сложна ли печать в 3д формате?

Сложна ли печать в 3д формате?

Застосовують і пряме лазерне спікання металів. У цьому випадку використовується спеціальний металевий порошок, який по верствам наноситься без використання розчину ланки. Плавлення матеріалу відбувається завдяки променю, який буде спекать частинки один з одним. Таким чином реально створити дуже гарний і однорідний об’єкт, базою для якого можуть виступати такі матеріали, як, титан, хром, бронза.
Сложна ли печать в 3д формате?

Фактично матеріалом, який використовується для друку, може виступати ще папір, шоколад і величезна кількість інших елементів. Все залежить від цільового призначення та вартості фігурки, яка створюється. Природно, якщо вона буде використовуватися для фокус-груп, то можуть застосовуватися більш міцні матеріали, які не поламаються при впливі на них. Якщо ж мова йде про створення фігурки на подарунок, то в цьому випадку можуть підходити навіть папір і шоколад. Все буде залежати тільки від індивідуальних особливостей та побажань замовника. Але в теж час можливості такої печатки будуть досить великими, що відкриває чималі перспективи перед багатьма людьми.