Сміттєпереробний бізнес – що це?

0
120

Ми викидаємо сміття і навіть не замислюємося, що на відходах можна добре заробляти. Утилізацією побутових відходів як бізнесом вперше почали займатися зарубіжні підприємці, багато з яких вже піднялися на вершину успіху. У Росії такий напрям лише починає розвиватися, тому конкуренція досить слабка, а можливостей безліч. Що ж таке переробка сміття?

Протягом року людина викидає близько 250 кг сміття, з яких 25% – харчові відходи, 50% – полімерні, 5-10% – паперові.

Кожен вид відходів переробляється у вторинну сировину, яку можна використовувати за різним призначенням.

– Папір. Паперові відходи проходять сортування і відправляються на продаж спеціальним підприємствам макулатури.
– Автотехніка. Відбувається розбирання техніки, відбір відпрацьованого масла. Масло відновлюється, б/в запчастини йдуть на продаж, металобрухт переробляється.
– Електроніка. Піддається технічному перетворення, виходить метал різної категорії.
– Холодильники. Холодильний агент і масло відбираються і після відновлення повторно використовуються, металобрухт переробляється.
– Органіка. Після переробки виходить компост (добриво).
– Токсичні відходи. Піддаються спалювання та захоронення в спеціальних шахтах.
– Полімерні відходи складають левову частку всього сміття. До продуктів переробки пластику відносяться термопластичний полімер етилену (поліетілени), пластмаса (поліаміди), ПВХ (поливинилхлориды), поліпропілен.

Пластикові відходи вагою в 1 кг переробляються в 0,8 кг вторинного поліетилену. Далі вторинну сировину відправляється на спеціальні підприємства, які виробляють пластикові товари, не призначені для зберігання харчових продуктів і контакту з медичними засобами і препаратами.

Переробка і сортування сміття – це не тільки прибуткова справа, але і корисний внесок в екологічну ситуацію в країні.