Сонячна енергетика – як вона влаштована?

0
510

Щомиті наша планета заряджається від сонячної енергії на 170 000 000 000 ватт, в порівнянні стільниковий телефон щорічно споживає близько 2 000 ватт енергії. Саме завдяки цій енергії на землі відбуваються найважливіші біологічні і природні цикли, наприклад, водний цикл. За даними одного з провідних постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків Bloomberg – ціна на сонячну енергію постійно знижується порівняно з іншими джерелами енергії, незабаром сонячна енергія зробить неефективним будівництво інших форм вироблення енергії.

Це правда, адже коли починається будівництво приватного або заміського будинку, важливим моментом, який також вимагає досить багато фінансових вкладень, а ще більше – уваги, є опалення і утеплення споруди. Та замість звичних систем і традиційних видів опалення все більше людей звертають свою увагу на альтернативне опалення – сонячне опалення приватного будинку.
Солнечная энергетика - как она устроена?

Сонячна енергія затребувана ще в давніх часів – у Стародавній Греції будівництво будинків і ферм здійснювалася таким чином, щоб господарство і сам будинок отримував якомога більше сонячної енергії. А ось фотовольтаїчних ефект, який представляє собою хімічне та фізичне явище і характеризується виникненням напруги або електричного струму в речовині під впливом світла вперше відкрив французький учений А. Е. Беккерелю в 1839 році.

Якщо говорити про сонячних панелях, тобто ефективний спосіб отримати більший обсяг енергії при невеликих витратах, оскільки доведено, що якщо помістити дзеркало, яке більше в два рази самої панелі на землю, то вироблення енергії збільшиться на 75%. І, до речі, енергію можливо генерувати і в хмарний день, правда, в обмеженій кількості. Енергію, отриману від сонця можна зберігати, щоб використовувати в похмуру і дощову погоду.

За даними німецького видання Spiegel всього 1 % пустелі Сахари може забезпечити сонячною енергією всю планету, якщо в певних місцях розташувати сонячні електростанції. На фото знизу наочно видно яку територію необхідно забудувати електростанціями, щоб забезпечити енергією (зліва направо) ЗЕМЛЮ, Європу, Німеччину.
Солнечная энергетика - как она устроена?

Китайські вчені всерйоз задумалися над питанням напрямки в космос сонячної електростанції, яка стала б найбільшою конструкцією спрямованої в космос – станція повинна буде розташовуватися на висоті 36 000 кілометрів від землі, а площа 6 000 квадратних метрів. Китай вважає, що сонячна електростанція в космосі буде працювати на багато ефективніше, оскільки буде створювати у десятки разів більше енергії, але є одна проблема, при такому розкладі станція буде важити близько 10 тисяч тонн, а найбільший вантаж, відправлений на орбіту становить близько 100 тонн.
Солнечная энергетика - как она устроена?

Солнечная энергетика - как она устроена?

Цікавий подарунок підніс відомий режисер Джеймс Кемерон своїй дружині Сьюзі Еміс Кемерон. Він подарував не звичайні квіти, а всього одна квітка, але складається з 5 фотоелектричних панелей, який був встановлений біля міжнародній школі творчості MUSE, засновником якої є сама Сьюзі. Генерується енергія забезпечує 90% електрики в школі.
Солнечная энергетика - как она устроена?

Солнечная энергетика - как она устроена?

Солнечная энергетика - как она устроена?

Цікаві та транспортні засоби, що пересуваються на сонячних батареях:
– літак на сонячних батареях від братів Роланда і Боба Буші.
Солнечная энергетика - как она устроена?

– човни на сонячних батареях.
Солнечная энергетика - как она устроена?