Створено 3D биопринтер, який може друкувати тканини людини (фото дня)

0
411

Вчені створили биопринтер, здатний друкувати повнорозмірні і стабільні тканини для організму людини. Це винахід прибирає істотні перешкоди на шляху до створення бионапечатанных органів, придатних для трансплантації пацієнтам, повідомляється в журналі Nature Biotechnology.

3D-биопринтеры — це машини, друкуючі клітини шар за шаром з метою створення працездатного органу (або ділянки тканини). Однак поки надруковані об’єкти залишаються занадто тендітними для імплантації людині. Крім того, вони позбавлені кровоносних судин, через що їх розмір диктується межею дифузії кисню і поживних речовин (200 мікрон).

Ентоні Атала (Anthony Atala) і його колеги зміцнили клітини, надрукувавши їх разом з біорозкладаним полімером, що додає тканини механічну міцність. Для доставки поживних речовин вони розробили систему мікроканалів — це дозволило різко збільшити розмір надрукованих органів.

Нарешті, вчені адаптували биопринтер до індивідуальних потреб пацієнтів: його програма спочатку будує тривимірну модель потрібного органу (або ділянки тканини), а потім друкує згідно з цією моделлю. У дослідженні описано можливості апарату виготовляти кістки, хрящі і м’язи скелета на основі клітин мишей, кроликів, щурів та людини.
За матеріалами: https://news.mail.ru