Топозйомка – основні аспекти послуги

0
202

Значення та необхідність топографічної зйомки, які цілі і завдання перед нею ставлять. Яке значення має вибір масштабу для топозйомки та терміни давності для топографічного плану.

Будівельним роботам передує процес проектування, але на кожному з цих етапів є одна загальна і дуже затребувана геодезична послуга – топографічна зйомка. Вона входить до складу обов’язкових для виконання робіт, регулюється рядом нормативних актів. Найголовніший серед них – Федеральний закон РФ від 22.11.1995 р. № 209 «Про геодезії і картографії». Високі вимоги до топосъемке обумовлені необхідністю отримання точних вимірювальних інформації та використання їх у різних сферах діяльності.

Необхідність виконання топографічної зйомки
В першу чергу ця геодезична процедура вважається обов’язковою за нормами і стандартами виконання проектування та будівництва. Головне її призначення – оптимальне планування території з точки зору не тільки розташування будівель, споруд різного функціонального призначення, але і зелених насаджень, водойм. Проведення розбивки території і топографічна зйомка в Митіщах (Московської області) і Митищинському районі, проводиться, як і інші послуги з выноус меж ділянок в натуру при будівництві дачних селищ, межування землі загального користування.

Грамотно виконана топозйомка – запорука відсутності конфліктних ситуацій з іншими користувачами суміжних земельних наділів. Дотримання законних меж території має велике значення. При будівництві об’єкту визначають його місце. Якщо він буде частково виступати за законні межі ділянки і порушувати права інших землевласників, можливі судові позови.

Топозйомка є обов’язковою при отриманні дозволу на будівництво. Без нього будь-яке зведення буде вважатися незаконним. При роботі з інженерними комунікаціями і мережами необхідно отримання техумов на підключення. Це також є приводом для звернення до геодезистам. Виконання процедури межування земельних наділів, контроль за правильністю будівельного процесу, дотриманням проектних норм – ще одні причини замовити цю геодезичну послугу.

Тонкощі геодезії: вибір масштабу та термін актуальності топоплана
Система використання потрібного масштабу визначається декількома факторами. До уваги беруть особливості місцевості, цілі топографічної зйомки і характеристики об’єкта (лінійна споруда, розвідка корисних копалин, проектування промислового будинку, житлового масиву і ін). Діапазон використовуваного масштабу варіюється від великого 1:50 до дрібного 1:25 000 та ін. Правильний вибір визначає успіх проходження подальшої процедури погодження в контролюючих органах.

Для топографічного плану нормативними документами встановлено термін дії у межах одного року, а для геоподосновы – три роки. По закінченню цього періоду при необхідності використання доведеться вносити коригування. Їх можна робити на самому плані, якщо поправок не багато. При великих змінах (35% від початкового варіанту) доведеться проводити топографічну зйомку заново.