Цікаве про електронній пошті

0
666

У даній статті хотілося б поговорити про наболіле з приводу своєї власної електронної пошти, але не можна відходити від формату статті, тому перед наболіле розповім про історію появи такого поняття, як електронна пошта. Паперові листи, а також факси втратили свою популярність після того, як на початку 90-х років відбулося поява електронної пошти. Популярність цього сервісу велика й сьогодні, незважаючи на перехід багатьох людей в особисті листування. Відомості про те, як розвивалося це напрямок, і що встигло змінитися за всі роки:

1. Перше офіційне електронний лист
Не всі знають, що Рей Томлінсон став першим, хто зумів відправити даний електронний лист. Він займався реалізацією різних ідей інституту “ARPANET” в Массачусетсі, але серед його завдань, не було пункту по впровадженню електронних листувань. Він вирішив спробувати втілити таку ідею, грунтуючись власними міркуваннями. Рей вважав, що це перспективний напрямок, а сама ідея дуже креативна.
Електронні комунікації почали свій розвиток саме в той момент, коли лист передали між комп’ютерами – це і був перший e-mail. Сам новатор так і зміг згадати, що саме написав – але схиляється до думки, що це не була зв’язкова мова, а швидше “QWERTYUIOP”.

2. Поява спаму
Згідно з найпоширенішим версіями – сама назва з’явилася після шоу Монті Пайтона. Там хор переодягнених вікінгів співав оди консервам від Hormel Foods – ну а називалися вони “SPAM”.
Сьогодні “спаму” – небажана пошта, різноманітна реклама, трохи раніше цим словом називали образливо поведінку на просторах Мережі. Дане значення прийшло з чатів різних багатокористувацьких ігор.

3. Найбільш популярний пароль
Ви здивуєтеся – але “123456” є лідером у цій номінації, у більшості користувачів Інтернету не виникає недовіри до такого “складного” паролем.

4. “Пасхалка” в папці “Спам”
Google приготувала своєрідну пасхалку для деяких акаунтів. Знайти її можна, перейшовши в “Спам”. Це дуже смішний і корисний подкол – реклама свинячий консерви і посилання на величезну кількість рецептів, здогадалися, як називається консервація? Все вірно – SPAM.

5. Звідки з’явився @
@ вперше показали на початку 15 століття. Іспанські купці користувалися таким знаком для обмірювання товару. Міра використовувалася при купівлі худоби або вина, це своєрідне скорочення від “arroba”, повної назви цієї заходи.
Далі, цей знак використовувався в якості цінника, а також, позначки для звітів бухгалтерів. Тільки після такого тривалого шляху, цей знак опинився на наших клавіатурах. Пам’ятайте Рея Томлинсона? Ну так ось саме він і звернув свою увагу на такий дивний знак.

6. Правильна назва електронної пошти
Тут все досить просто – в залежності від того, у кого ви будете питати, відповіді можуть сильно відрізнятися. Деякі ресурси запевняють, що “email” є правильним скороченням, а інші наполягають на використанні дефіса “e-mail”.

7. Назву символу “@”
Тут все не так просто, як ви думали, “commercial at” і “собачка” не єдині назви.
Німеччина, а також Польща – це мавпа, або скріпка;
Іспанія – міра ваги;
Туреччина – позначення троянди;
Ізраїль – солодкий штрудель.
Є дуже багато значень, і в кожній країні вони можуть істотно відрізнятися.

8. Космічний e-mail, яким було перше послання
В середині 1991 року, з використанням AppleLink, відправили перший лист такого типу. На борту “Атлантіса” – величезного шатла, використовували невеликий Macintosh для передачі наступного:
У листі, екіпаж STS-43 привітався з Землею, розповів про те, як круто в космосі, в кінці, прозвучала відсилання до культового на той час фільми – другої частини “Термінатора”. Саме таке послання стало першим у своєму роді – це дійсно важливий і знаменний день.

9. Злом “мультяшного” e-mail
Постраждала пошта самого відомого в світі любителя пампушок і солодощів – Гомера Сімпсона. Звідки взяли адресу? Все дуже просто – [email protected] засвітили в одній із серій, тому зловмисники отримали їжу для роздумів.
Сценарист популярного мультфільму завжди намагався відповідати фанатам, але коли їх стало дуже багато – електронний ящик просто перестали використовувати. Після злому, всі отримали однакову послання. Кожному було обіцяно право індивідуального доступу до самої нової серії – але в архівах не було корисної інформації, тільки шкідливі програми.

10. Про наболіле
І не даремно я виділив цього цілий пункт у статті тому що це дійсно цікаво і знадобитися багатьом нашим читачам. Вообщем за характером своєї роботи мені терміново знадобився доступ до одного з моїх записів у Вконтакте, так як учетка висить багато років на одному з моїх сайтів, а доступ загублений “сто років тому”, не пам’ятаю пароль. Отже, щоб відновити доступ потрібна електронкою від цього облікового запису, якої я теж не користувався давно, пароль на жаль не пам’ятаю, а щоб потрапити в електронку потрібен номер телефону, який був закритий знову таки за часів молодості моєї бабусі. Єдине питання, яке постало переді мною можливий злом електронної пошти?. І ви не повірите, пройшовши по даній мною посиланням сервіс, який можна сказати виручив мене, за певну плату фахівці сервісу повернули мені втрачений”ящик” я відновив доступ до Вк і всі щасливі. І повірте, не завжди погано, те що на перший погляд здається погано :).