Цікаві факти про акумулятор і особливості правильної зарядки автомобільних акумуляторів

0
1135

Напевно ви навіть не підозрювали, що про такий предмет як акумуляторні батареї можна написати цілу статтю з цікавими фактами, але наші автори можуть написати багато цікавого, часом, на перший погляд, про буденні речі. Так ми готові поділитися з вами про те, коли ж з’явилася перша акумуляторна батарея і хто її створив, про акумуляторі, хто створив перший акумулятор, який можна було перезаряджати і багато багато іншого.

1. Основу створення елементів живлення в 1800 році заклав італійський фізик Алессандро Вольта. Він поєднав дротом мідний і цинковий пластини, а потім занурив їх у посудину з кислотою. Вольта встановив, що між пластинами створюється потік електрики. Придатна для масового виробництва батарея була створена в 1802 році. Вона являла собою аркуші міді і цинку однакового розміру, які були спаяні між собою на кінцях. Ця конструкція була поміщена в дерев’яну коробку, наповнену кислотою або морською водою і запечатану цементом.

2. Перший акумулятор, який можна було перезаряджати, створив у 1859 році французький учений Гастон Плантэ. В гальванічному елементі, який він розробив, функцію електродів виконували свинцеві пластини, а в якості електроліту використовувався сірчана кислота.

3. Неможливо знайти кращий акумулятор на всі випадки життя. Кожен тип акумулятора володіє набором характеристик (ємність, термін служби, потреба в обслуговуванні тощо), які в певній ситуації можуть бути важливі або марні. У кожному конкретному випадку оптимальним буде акумулятор певного типу.

4. Не варто міняти акумулятор при працюючому двигуні. Відключення і підключення АКБ викликає перепади напруги, які здатні викликати неполадки в роботі електрообладнання автомобіля.

5. Розігрівати акумулятор взимку марно. У свій час було прийнято «будити» АКБ за допомогою включення фар. Технологія виготовлення акумуляторів змінилася, а традиція (тепер вже марна) залишилася. Сучасні АКБ, на відміну від батарей попереднього покоління, віддають максимальну енергію під час запуску двигуна, а при простої не відбувається сульфация пластин, тому немає необхідності їх «будити».

6. Взимку може сісти навіть новий заряджений акумулятор регулярно використовується автомобілі. При низьких температурах батарея приймає заряд гірше, ніж в теплу пору року. З цієї причини справний акумулятор взимку може сісти, особливо якщо автомобіль використовується для коротких поїздок по місту, коли обороти двигуна не перевищують 3 тис.

7. Під час холодів акумулятор потрібно періодично знімати і заряджати. Перед зарядкою його слід залишити на деякий час в теплому приміщенні, але не нагрівати у воді, оскільки із-за швидкої зміни температур може обсипатися активна маса пластин.

8. Якщо раптово розрядився акумулятор стартерний вашого автомобіля, не варто впадати у відчай і переживати. Звичайно, ситуація не сама приємна, з сів акумулятором ви нікуди не поїдете. Але це питання можна вирішити дуже просто і швидко. Найбільш доступний і вірний варіант – використовувати спеціальні пускові пристрої, які завдяки наявності функції пуску, можуть завести мотор навіть з цілком авто сів акумулятором під капотом. Якщо спеціального приладу у вас з тих чи інших причин немає, то потрібно шукати інші підручні варіанти. Наприклад, можна просто попросити «прикурити» у сусіда по гаражу, або знайти міцних хлопців, які запустять вас з «штовхача».
В ідеалі, цього слід уникати і не допускати ні при яких умовах повної відмови АКБ. Кожен авто акумулятор – це надійний восполнимый джерело електроенергії. Тому час від часу можна проводити зарядку, якщо робити це вчасно, то АКБ буде працювати без збоїв і яких-небудь проблем дуже довго.
Однак, якщо по необережності ви допустите повний глибокий розряд, допомогти вам зможуть тільки в сервісі за допомогою потужного пуско-зарядного пристрою. Ці прилади можуть подавати струм великої величини на акумулятор, заводячи мотор, навіть якщо батарея розряджена на всі 100%. Зараз у магазинах пропонують широкий асортимент зарядних і пуско-зарядних пристроїв різних типів. ПЗУ може запустити бензиновий двигун всього за пару хвилин. Тільки не варто забувати про те, що після подібного пуску, навіть якщо він був успішний, по закінченню поїздки рекомендується все ж зняти акумулятор, щоб провести повноцінний заряд. На це звичайно потрібно не менше 12 годин. Для сучасних необслуговуваних батарей краще використовувати більш сучасні автоматичні імпульсні ЗУ, вони мають всі необхідні захисту і підходять для роботи з АКБ всіх типів.
Якщо навіть після декількох зарядок акумулятор більше не здатний гарантувати стабільний пуск двигуна, це свідчить, що він вийшов з ладу і повністю вичерпала свій робочий ресурс. В цьому випадку вам буде потрібно заміна, всі знають, що купити автомобільний акумулятор в Києві легко в будь-якому з спеціалізованих авто магазинів. Ви також можете замовити потрібну батарею через інтернет, цей варіант може бути більш доступний за ціною, так і асортимент в онлайн магазинах часто більше. Не забувайте при купівлі вибирати акумулятор з урахуванням технічних особливостей легкового авто.