Цікаві факти про автомобілі Мінського заводу

0
319

Виробництво легендарної техніки під назвою МАЗ було розпочато в далекому 1944-м. За основу майбутнього заводу були взяті павільйони, побудовані німецькими окупантами в 1942-м. Розвиток Мінського автозаводу було стрімким, і вже до 1951 році було випущено 25 тисяч автомобілів. Сьогодні дилерські центри, що реалізують автопродукцию з Білорусії, існують у великих містах різних країн. Так, наприклад, якщо клієнту потрібна якісна будівельна техніка, то можна купити новий МАЗ в Москві тут. На території таких баз існують точки спецсервісу для обслуговування автотехніки.

Незвичайні випущені авто
Протягом багатьох років роботи підприємства було випущено багато різноманітної техніки: автокрани, самоскиди, тягачі і т. д. Інженерами були також розроблені цікаві маловідомі конструкції.

1954 – й дав життя розробці єдиного в своєму роді кар’єрного троллейвоза 525 ХТТУ. Завод зібрав кілька таких «монстрів». Так як в експлуатації ця модель не дала високих результатів розвитку вона не отримала.

У 1957-му в заводських цехах був створений МАЗ-530 – це перший тривісний самоскид для експлуатації в кар’єрах такого типу. Надалі виробництво цього «велетня» передали на БелАЗ, що і стало поштовхом появи знаменитого заводу в місті Жодіно.

Лісовоз МАЗ-532 був сконструйований в 1958 році спеціально для бездоріжжя Тайги. Його унікальність полягала в тому, що за кілька годин він міг переобладнатися в армійський тягач.

У 1983-му інженерами і робітниками був створений дослідний зразок шестиосного автотягача МАЗ-7904. Максимальна вантажопідйомність – 200 тонн. Ця модель вийшла спеціально для виконання важких робіт на Байконурі, але в підсумку простояла в ангарі і в 2010-му була здана в переробку.

1988 – з’являється магістральний тягач модульного типу МАЗ-2000 він же «Перебудова». Ідея така – кабіна, що має силовий агрегат могла буксирувати необмежену кількість напівпричепів, кожен з яких мав індивідуальний рушійний механізм. Всього випустили два автомобіля. В результаті один пустили на металобрухт, а другий встановили як музейний експонат на прохідній.

Сьогодні на заводському конвеєрі випускають різні модифікації спецтехніки і вантажних авто. З усіма варіантами конструкцій можна ознайомитися в центрах продажів. Так, наприклад, можна перевірити і розглянути МАЗ самоскид тут. Також фахівці в області продажів спецтехніки ознайомлять покупців з іншими модифікаціями транспортних засобів.