Цікаві факти про банки світу (4 фото)

0
780

Лихварство почало існувати з VIII століття до н. е .. У той час люди брали гроші в борг у лихварів під визначену процентну ставку. Зберігати грошові купюри можна було лише в одному святому місці – храмі. Наприклад, жителі стародавнього міста Афін віддавали на зберігання гроші в храми Акрополя, в середні віки європейці довіряли збереження купюр монастирям.

Більш звичне слово «банк» зародився в Італії. Корінне населення віддавало лихварям цінні папери і гроші в надії на їх повернення. Якщо міняйли розорялися, то їм розбивали голову об лаву, яка була їх робочим місцем і призначалася для розкладання монет і ділових паперів. Так виникло слово банкрут від banco rotto – розламана лава і banco – лава.

Однак у Європі в середні століття глава Католицької церкви папа римський запевняв, що лихварство – страшний гріх, яким не слід нікому займатися. У цей час усіх міняв і лихварів церква вважала грішниками, їх не допускали до таїнства причастя і ховали за межами кладовища. Таким чином церква намагалася викорінити отримання прибутку від позичальників, як можливість наживання на фінансові труднощі деяких жителів. Але з тих часів минуло багато часу, змінилася вся кредитна система і, мабуть, кожна доросла людина коли-небудь брав кредит або позику у банку, часом від безвиході, а часом і від того, що хотів отримати бажане. Сьогодні можна отримати позики онлайн, навіть не виходячи з дому існує список кредиторів, які дають невеликі позики, від позичальника потрібно лише заповнити елементарну форму.

Найстаріший банк у світі існує у місті Італії – Сієна, відкритий в 1472 році, міцно утримує позиції лідера в країні. Це відомий Monte dei Paschi di Siena, який бере участь у фінансових угодах з підприємцями малого та середнього бізнесу, а також фізичними особами. Клієнти банку – близько 4,5 мільйона жителів країни. Його попередник Wegelin & Co, заснований п’ятьма роками раніше в Швейцарії був закритий у 2013 році.
Интересные факты о банках мира (4 фото)

На півночі Італії в якості майнової цінності банк Кредито Еміліано приймає найбільш затребуваний місцевий продукт – головки сиру. У позичальника-сировара пармезану є не більш 3-х років, щоб погасити заборгованість і повернути свій продукт. В іншому випадку банк продасть сир на аукціоні і покриє кредит позичальника. Протягом фінансової угоди головки пармезану дозрівають у спеціальних камерах з встановленою температурою належать банкам. У всьому приміщенні, як і за його межами встановлені відеокамери.
Интересные факты о банках мира (4 фото)

Найбільша кількість банків зосереджена в Швейцарії – 400 закладів із загальними вкладами на 52 трильйона доларів. Один з рахунків належить Ст. І Леніну і становить 13 франків. По сьогоднішній день рахунок радянського політичного діяча залишається колишнім.
Интересные факты о банках мира (4 фото)

Якщо в Стародавньому Римі позичальник не в змозі повернути борг, то його садили в тюрму на 1 місяць. В цей час його родичі повинні були внести певну суму за викуп злісного позичальника. В іншому випадку по закінченні 1 місяця його виставляли на продаж на рабовласницький ринок.
Однак не тільки прості люди були не в змозі сплатити фінансові операції. Так у середні століття королі брали великі суми грошей на власні потреби. Кредитори сподівалися, що люди, які перебувають при владі, чи повернуть їм грошову суму. Однак незабаром позикодавець повністю розорявся.