Цікаві факти про бороді (10 фото)

0
631

Борода – це круто. Чоловік з бородою виглядає мужнім, сильним і привабливим. Бороду відпускали відомі поети, президенти, кінозірки, міфологічні персонажі начебто Санта Клауса. Іноді борода піддається критиці: відомі випадки, коли вона спалахувала від випадкової іскри або застрявала в блискавки при її застібання. Але в цілому, звичайно, вона приносить більше користі, ніж шкоди. Якщо ви носите бороду, вам сподобається наш список.

Існує операція з пересадки бороди
Интересные факты о бороде (10 фото)
Незважаючи на той факт, що більша частина чоловічого населення планети (55%) носить бороду, не кожен чоловік здатний відростити її природним шляхом. На щастя для цих безволосих в області підборіддя джентльменів, сьогодні існує можливість трансплантації волосся і на цю ділянку. І, до речі, користується популярністю: з 2008 по 2013 роки обсяг таких операцій зріс на 600%. Процедура полягає в наступному: лікар забирає окремі волосяні фолікули з найбільш волосистих ділянок голови і пересаджує їх на обличчя. А можна спростити цю справу і не переплачувати за операцію, існують спеціальні препарати для росту бороди, наприклад, Міноксидил, який можна з легкістю придбати на сайті Doctorhair.ru.

Є ціла наука про бороді з химерною назвою
Интересные факты о бороде (10 фото)
Борода – це настільки круто, що процес її відрощування має спеціальний термін: «погонотрофия» (грец., від pogon – борода, і threphein – живити). Корінь цього слова можна знайти в таких словах, як «погонотомия» (обрізання, рівняння бороди), «pogonologist» (людина, що вивчає бороди) та «pogoniasis» (патологічний ріст бороди). Термін «погонотрофия» може вживатися і по відношенню до отращиванию вусів, бакенбардів і інших ділянок волосся на обличчі, але в основному його використовують, коли говорять про бороді. Хочете виглядати як справжній лінгвіст? Відростіть величезну бороду і скажіть друзям, що ви тепер фахівець з погонотрофии. І це буде правдою.

Борода – символ високого статусу
Интересные факты о бороде (10 фото)
За результатами опитувань з’ясувалося, що бородаті чоловіки апріорі сприймаються як більш дорослі, шановні, наділені владою і високостатусні. Реального наукового пояснення цьому немає, але ці результати не дивні. Борода завжди була символом мужності. Авраам Лінкольн, Конфуцій, Чарльз Діккенс, Карл Маркс – всі вони були дуже шанованими людьми і всі носили бороду. Вчені вважають, що борода могла бути символом високого статусу навіть у доісторичні часи – її, найімовірніше, відрощували для залякування ворогів і для захисту особи від можливих пошкоджень. Так що радійте, бородані! Ви у відмінній компанії.

Можна відростити Дуже Довгу Бороду
Интересные факты о бороде (10 фото)
Сама довга борода належала норвежцю Хансу Лангсету і в 1927 році довжина її становила 5,3 метра. У 2008 році рекорд Гіннеса був поставлений індійським бородачом Свараном Сінгхом – 2,3 метра. Попередній рекорд належав іншій індусу – Шамшеру Сінгху (1,83 метра, 1997 р.). Більшість чоловіків ніколи не стане відрощувати бороду завдовжки 2 метри, не кажучи вже про п’ятиметрової бороді, хоча дослідження показали, що якщо б чоловіки не знали, що таке бритва, їх бороди могли б відрости і до восьмиметрової довжини! Проте є й інше дослідження, стверджує, що для переважної кількості чоловіків максимальна довжина бороди може становити 1-1,5 метра і довше просто не відросте.

Борода – помічник в боротьбі з алергією
Интересные факты о бороде (10 фото)
Борода не просто добре виглядає, вона ще й корисна для здоров’я. Повітря, яким ми дихаємо, настільки забруднений, що це може бути просто небезпечно. А борода – чудовий фільтр, що не пропускає пил і пилок квітучих рослин. Вже краще хай алергени затримуються на бороді, ніж потрапляють в легені. А густа і довга борода може ще й запобігати простудні захворювання, захищаючи і зігріваючи її володаря як теплий шарф.

Борода була в моді в Стародавньому Єгипті
Интересные факты о бороде (10 фото)

У Стародавньому Єгипті носити бороду мали право тільки люди найвищого рангу. Багато відрощували бороду, фарбували її хною і прикрашали золотими нитками. Царі Єгипту носили спеціальні подвязные металеві бороди («постиж») як символ царської могутності і божественного походження. Їх носили навіть фараони-жінки: відомо, що така борода була у цариці Хатшепсут.

Борода – доля філософа
Интересные факты о бороде (10 фото)
У Стародавньому Римі філософи завжди відпускали бороди і це вважалося їх відмітною ознакою. Справа в тому, що у римлян було прийнято голитися, а бородаті філософи давали іншим зрозуміти, що вони присвятили життя науці, а не підпорядкування соціальним нормам. Філософи різних шкіл носили бороди різних типів: у циніків бороди були довгими і брудними, стоїки іноді мили і підстригали свої бороди, а перипатетики тримали бороди чистими і доглянутими. Коли римський імператор Доміціан прийшов до влади, то поставив перед собою мету вигнати філософів (і бороди) з Риму.

Борода зберігає шкіру красивою
Терпіти не можете пігментні плями від сонця на шкірі і врослі волоски? Якщо так – то чому б вам не відростити бороду? Завдяки бороді 95% шкідливих сонячних променів не доходять до шкіри обличчя, що зменшує ризик ракових захворювань шкіри і видимі ознаки старіння. Вчені виявили, що ділянки обличчя, вкриті бородою, в три рази менше піддаються шкідливому впливу сонячних променів порівняно з ділянками без волосся. Плюс до цього, так як бороду не потрібно постійно голити, ваша шкіра не буде страждати від випадкових порізів, врослих волосків, подразнення та висипи, тому залишиться гладкою і красивою набагато довше.

Найпривабливіше виглядає 10-денна борода
Интересные факты о бороде (10 фото)
За даними досліджень, жінок найбільше приваблюють чоловіки з 10-денний бородою. На думку опитаних жінок, щетина на чоловічому обличчі є найменш привабливим варіантом, чисто поголене обличчя і 5-денна борода – привабливі в деякій мірі, а сильно отросшая борода виглядає менш агресивною. Якщо ви носите бороду – справа за малим: навчитися підтримувати її в потрібному стані.

Борода складається з 30 000 волосків
У кішок на морді приблизно 24 волоска («вусики»), у собаки – 40. У середньостатистичного чоловіка таких волосків на обличчі – 30 000, переважно на щоках і підборідді. Щоб тримати всю цю рослинність під контролем, приблизно 75% чоловіків голяться кожен божий день, роблячи по 100-600 помахів бритвою за один сеанс гоління. А за все життя на гоління витрачається від 900 до 3000 годин.

Борода допомагає перемогти в грі «Хто кого передивиться»
Интересные факты о бороде (10 фото)
Борода на 63% збільшує ваш шанс на перемогу, якщо ви з друзями вирішили пограти в «баньки». Хоча ми не знаємо, як це було виявлено, але факт залишається фактом: шанси обіграти бороданя невеликі. Більшість людей моргають 15 разів у хвилину, так що такі змагання зазвичай не тривають довго. Цікавий факт: найуспішнішим переможцем таких конкурсів був Фергал Флемінг, який протримався 40 хвилин і 59 секунд, ні разу не моргнувши. Була у нього борода? Так, само собою. А у його суперника? Не впевнені.

Борода приносить користь людям
Интересные факты о бороде (10 фото)
No Shave November, або Movember – всесвітній благодійний рух, спрямований на те, щоб чоловіки жили довго і щасливо. Щороку в листопаді чоловіків (і жінок) переконують відкласти в сторону звичайні бритви, електробритви і віск для епіляції і підвищити свою обізнаність про ракових захворюваннях, психічне здоров’я і необхідності активного способу життя в надії на те, що більше чоловіків пройдуть щорічну диспансеризацію для запобігання захворювань. Цей рух також закликає людей жертвувати гроші, які вони витратили на бритвені приналежності, на ініціативи в галузі охорони здоров’я. З 2003 року Фонд Movember зібрав 650 млн доларів, профінансував 1000 проектів в області охорони здоров’я і отримав підтримку від більш ніж 5 млн осіб у всьому світі.