Цікаві факти про бухгалтерський облік (5 фото)

0
754

Ви думаєте, що бухгалтерія – це нудна і одноманітна, але в той же час дуже копітка робота? Ви, втім, праві, але на нашому сайті ми б хотіли вас посвітити в історію розвитку цього напряму і розповісти про деякі цікаві факти про бухгалтерський облік.

Ви можете здивуватися, але бухгалтерія в певному вигляді зародилася ще в прадавні часи. Коли землю населяли людиноподібні неандертальці. Первісні люди вели примітивні “обліки”, зважаючи на те, що в ті часи цифр, як таких, не існувало їх позначали у вигляді зарубок на каменях, стінах печер, кістках тварин, шматках дерева. Пізніше в якості способу рахунки стали застосовуватися звичайні мотузки, на яких робилися вузлики.

Природно такий вид обліку не було ґрунтовним, але зарубки на деревах і вузлики на мотузках поклали основу бухобліку. А от у Стародавньому Єгипті та Месопотамії прості господарські розрахунки велися вже на папірусі, дерев’яних і глиняних табличках, а пізніше – на папері.
Интересные факты о бухгалтерском учете (5 фото)

До речі, цікавий факт в тому що наданням бухгалтерських послуг за даними офіційної статистики займаються жінки – їх 85 відсотків із загальної кількості – а ви коли-небудь бачили бухгалтера чоловіка – я особисто ні. Але придумана ця професія ніким іншим як чоловіком і їм був Лука Пачолі. Сучасний свій вигляд бухгалтерія починає набувати тільки в шістнадцятому столітті в Італії завдяки цим знаменитому математику і філософу тієї епохи.
Интересные факты о бухгалтерском учете (5 фото)

Цей учений на відміну від вікового досвіду господарського обліку, який вівся без застосування яких-небудь правил, запропонував дотримуватися в ньому «божественну пропорцію»: записувати всі надходження і всі витрати окремо один від одного. Так з’явилася система подвійного запису про дебетом і кредитом, знайомі слова, чи не правда.
Интересные факты о бухгалтерском учете (5 фото)

Дуже цікаво те, що в різних країнах бухгалтерія різниться з-за того, що в кожній країні свої закони і правові нормативи, але за загальними ознаками бухгалтерію ділять на 4 види. До першої групи відносяться англомовні країни, до другої латиноамериканські держави, до третьої континентальні країни і до четвертої країни східної Європи.

У перших 3-х групах переважає обчислення фінансового результату і отриманого прибутку, а в 4-й групі упор робиться на контроль за коштами.

У країнах з першої групи підхід до бухгалтерії професійний, заперечується контроль з боку держави, всі бухгалтери складаються в асоціаціях, з яким вважається держава. У країнах Латинської Америки частину функцій бухгалтерії вивчати і відображати інфляційні процеси в економіці. У країнах східної Європи бухгалтерія ведеться по вимогам і директивам держави.

І наостанок хотілося б навести приклади список знаменитостей, які раніше працювали бухгалтерами. Це: Елізабет Арден (засновниця будинку Арден, з виробництва елітної косметики), Герберт Джордж Уеллс (письменник-фантаст, автор культового «Людина-невидимка»), Михайло Зощенко (письменник-сатирик), Вільям Портер (писав під псевдонімом О. Генрі), Карл Маркс.
Интересные факты о бухгалтерском учете (5 фото)