Цікаві факти про Бурятії (11 фото)

2-6-2017

Іволгинського дацан або Центр буддизму світового значення територіально розташований в Бурятії. Комплекс представлений кількома храмами, ринком для продажу сувенірної продукції, спеціальним приміщенням для використання пахощів і поселенням для ченців.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Місцеві народності належать до монголоїдної антропологічного типу. Їх на території регіону налічує близько ста. Таким чином, європейці не зможуть залишитися непоміченими серед бурятів, занадто велика різниця в зовнішності.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Республіка Бурятія знаходиться недалеко від озера Байкал. Кожен бурят на сто відсотків впевнений, що Байкал відноситься саме до їх регіону. При цьому основним винуватцем засмічення найглибшого озера в світі є Іркутська область, що межує з Бурятією. Закономірно сусіди вважають водойма своїм, а в забрудненні Байкалу звинувачують бурятів.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

На території республіки знаходиться залізничний тунель Северомуйский, протяжність якого становить 15 кілометрів. Підземний коридор є найдовшим в Російській Федерації. Крім цього, через Бурятію протягнуть ділянку Баму. Минаючи селище під назвою Таксімо, локомотиви переходять з харчування від електрики на дизельне паливо, так як дорога в 3 000 кілометрів не електрифікована.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Автомобільні траси Бурятії відрізняються своєрідністю. Вздовж проїжджої частини часто можна зустріти незвичайні будови – це субурганы /поклоніння культу/. Кожен водій з буддистським віросповіданням обов’язково робить зупинку в дорозі і приносить в дар кілька монет або крапель спиртного напою /горілки/. Лами завжди схвально ставляться навіть до невеликих пожертвувань, а ось алкоголь підвищує безпеку в дорозі, а саме його відсутність.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Невелике містечко Кяхта знаходиться на межі двох держав – Монголії і Росії. В давні часи тут йшла активна торгівля, а на території населеного пункту проживали багаті купці. В даний час Кяхта налічує близько 20 000 жителів. Всі будівлі історичного значення поступово приходять в непридатність, піддаючись впливу часу й природного середовища.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Узбережжя Байкалу відкриває свої пляжі для туристів в кінці липня і закриває сезон відпочинку до середини вересня. Цей період найсприятливіший для прийняття водних процедур у глибокому озері планети.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Республіка Бурятія має своє власне внутрішнє повідомлення за допомогою авіації, чим не можуть похвалитися інші регіони. Строго за розкладом представники АН – 24 злітають у небо для виконання своїх завдань. Переліт на відстань 600 кілометрів на деренчливому судні практично дорівнює польоту до Москви, але на сучасному літаку. Але при цьому квитки на АН – 24 завжди затребувані і розкуповуються швидко.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Бурятія знаходиться в оточенні гір. Місцевість порізана гірськими вершинами і глибокими котлованами. Площа гірської місцевій в рази більше рівнин. Над рівнем моря мінімальна висота становить 456 метрів – це озеро Байкал. У південній половині республіки висота гірських вершин дорівнює 1 000 – 1 500 метрів.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Рельєф Баргузинського хребта схожий на альпійські гори. А північна частина регіону відрізняється наявністю вічної мерзлоти, що залягає в глибину на 50 сантиметрів, але при цьому її товщина наближається до 500 метрів.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

На території республіки протікають 30 000 річок і річечок, протяжність яких в сумі дорівнює 150 000 кілометрів. Крім того, багатство озерами обчислюється в 35 000 водоймах. До того ж більше половини республіки Бурятія відноситься до озера Байкал.
Интересные факты о Бурятии (11 фото)

Якщо ж вам дійсно сподобалися цікаві факти про Бурятії і ви хотіли б відвідати цей прекрасний куточок Російської Федерації, найкращим місцем для цього буде этноотель “Орда” (http://orda-hotel.ru/) в Улан-Уде. “Орда” поєднує в собі східний колорит і західне якість.