Цікаві факти про ДОСААФ

0
387

У даній статті хотілося б розповісти про Добровільному товаристві сприяння армії, авіації і флоту Росії або просто кажучи – ДОСААФ. Адже ця організація існує в кожному місті від мала до велика. Наприклад, особисто я, хотів би виділити Автошколу №4 ДОСААФ в Санкт-Петербурзі – професійні інструктори, великий автопарк, технічна оснащеність школи, зручне розташування. В основному всі ми звикли асоціювати ДОСААФ, як школу для водіння, але хотілося б заглибитися в корені, розповісти історію створення ДОСААФ і чим вона насправді займається.

Майже сто років минуло з тієї пори, коли в молодій радянській республіці заснували Військово – наукове товариство (ЗНО), яке через кілька років стало називатися Товариство сприяння обороні (ТСО). Це стало нагальною необхідністю для молодого державного утворення, щоб не тільки підсилити, але й істотно збільшити військово – патріотичне виховання громадян та їх готовність стати на захист Батьківщини.
В відкритих, практично повсюдно, на величезному просторі країни філіях товариства, цивільні особи, незалежно від статі, отримали можливість вивчати ази військової справи. Першочерговим завданням організації було навчити громадян володіти бойовою зброєю. Також навчали основам тактики сучасного бою.

Всього за десять років ТСОАВІАХІМ підготував більше ста тисяч льотчиків, 27 тисяч планеристів і 122 тисячі парашутистів. Таким чином розв’язавши поставлену задачу створення Військово – Повітряних Сил молодої Республіки.
Після нападу фашистської Німеччини на СРСР суспільство лише посилило свою діяльність. За роки воєнного лихоліття майже десять мільйонів чоловік пройшли тут навчання. Серед них були не тільки авіатори, але й десятки тисяч моряків, снайперів, диверсантів та інших висококласних військових фахівців, які зробили свій істотний внесок для швидкого закінчення війни або громивших ненависних загарбників на всіх фронтах до самої Перемоги. Окрім цього товариство організовувало збір коштів і будівництво військової техніки у досить значних масштабах. На фронті воювали сотні крилатих і броньованих машин побудованих за сприяння цієї організації.

Славні традиції Тсоавіахіму і Досаафу продовжила Російська оборонна спортивно – технічна організація (РОСТО). У її активі декілька сотень тисяч фахівців починали свій славний шлях в одному з декількох тисяч технічних клубів, спортивних шкіл.
На минулому не так давно загальноросійському з’їзді керівництвом товариства було вирішено повернути колишню назву ДОСААФ і реалізовувати якісно нову підготовку майбутніх захисників Батьківщини.
Залишається вірити і сподіватися, що нововведення не стануть лише черговою зміною вивіски. А будуть повною мірою реалізовані у відповідності з сучасними вимогами. Та його вихованці, озброєні знаннями і високим моральним духом будуть невпинно зміцнювати фундамент державності своєї Вітчизни, як це робили їх прославлені батьки і діди.