Цікаві факти про дверях (9 фото) – частина 2

0
487

За даними оренбурзького магазину интердвери56.рф двері — річ особлива. Будучи феноменом переходу через кордон, вона пов’язує простору речей. Причому двояким чином: відмикаючи і замикаючи кордон. Впускаючи, двері відкриває доступ до інших речей, замикаючи, вона охороняє їх від посягання. В цьому її особлива, якщо не привілейоване становище в системі речей.

Цікавий факти №1: Автоматична двері «Tanaka» відкривається автоматично, коли хтось підходить до неї, причому відкривається саме прохід саме такої форми і розміру, щоб конкретна людина могла увійти. Кожна з горизонтальних ковзних планок, які і складають двері, оснащений сенсорами, які розраховують форму людини, яка бажає пройти, і повторюють її.

Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

Цікавий факти №2: найкрасивішими прийнято вважати бронзові ворота баптистерія Святого Іоанна Хрестителя в італійській Флоренції. Входи були настільки майстерно оброблені, що великий Мікеланджело назвав їх «Брамою Раю». Робили їх знамениті на той момент архітектори Андреа Пізано і Гіберті на замовлення Гільдії купців у 1425 році.
Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

Цікавий факти №3: Однією з найжахливіших дверей в світі можна вважати двері собору Святого Ніколаса, цей собор знаходиться в Словенії. Насправді всі двері цього собору трохи моторошнуваті, але ця – особливо. Вона досить молода, з’явилася ця двері в 1996 році в честь візиту в собор Папи Івана Павла Другого. За дизайнерським задумом авторів, двері повинна представляти історію єпархії.
Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

Цікавий факти №4: Імовірно найбільш захищена на планеті двері для житлових приміщень проводиться в Колумбії. Цей монстр володіє наступними характеристиками: куленепробивні, вогнетривка, взрывоустойчивая, захист від металлореза, 10 замків (штирі шириною майже по 2 см), біометрична система замку (спочатку перевіряється відбиток пальця, потім береться аналіз крові, щоб перевірити, що палець належить живій людині), інтеграція камери по IP (якщо побажаєте, фото відвідувача буде надіслано вам по електронній пошті, як тільки він натискає на дзвінок).
Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

До речі, загальновідомо, що міжкімнатні двері, зокрема проріз, здатні зберегти людині життя в момент землетрусу або іншого стихійного дії. Так міжкімнатні двері з Оренбурга доводять цю аксіому, ціни на міжкімнатні двері в Оренбурзі можете подивитися на офіційному сайті.

Цікавий факти №5: В Стародавній Русі, двері спеціально робили низькими, щоб гості вітали господарів, які їх поселили.
Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

Цікавий факти №6: Всім відоме правило поведінки, коли чоловік пропускає жінку у відчинені двері має витоки з давніх часів. Сумно, але факт: коли люди ще жили в печерах, чоловік таким чином перевіряв безпеку свого житла, а раптом ненароком мамонт забіг або вороже плем’я заскочило. Ось слабкої статі й доводилося перевіряти наявність небезпеки на собі.

Цікавий факти №7: Філадельфійський винахідник Theophilus Van Kannel отримав перший у США патент на обертових дверей в 1888 році. У Нью-Йорку, в державних будівлях швидкість обертання дверей не має, за законом, перевищувати 15 оборотів в хвилину.
Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

Цікавий факти №8: Герону Олександрійському приписують розробку однієї з найбільш ранніх систем автоматичних дверей, в першому столітті нашої ери. Система зрівноважених, парових ваг відкривала двері храму, коли жерці проводили спалення на вівтарі.

Цікавий факти №9: Двері в Ірландії дуже барвисті. Пов’язано це з тим, що після смерті королеви Вікторії було наказано пофарбувати всі двері в чорний колір на знак жалоби. В якості протесту ірландці, фарбували свої двері в різні кольори.
Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2

Цікавий факти №10: Січень був названий на честь давньоримського бога дверей, Януса. Бог Янус був римським богом початку і кінця, переходів, воріт, дверей і дверних прорізів. В його честь, двері завжди відкривалися в будинок, акт вітаючи не тільки гостей, але бога. Тим не менш, римляни, які зробили щось видатні для імперії, наприклад, герої війни, були удостоєні честі ставити двері відкриваються назовні.
Интересные факты о дверях (9 фото) - часть 2