Цікаві факти про фарби (6 фото)

0
1579

Якщо виявляти асоціації, що виникають при згадуванні терміна «поліграфія», то на першому місці називаються фарби. Відкриття суміші, завдяки якій створюються барвисті малюнки, відноситься до періоду життя печерних людей. Найбільш давні настінні розписи в печерах датуються 15 тис. років до нашої ери. Подібні відкриття доводять важливість винаходу примітивних фарб, що відносяться до числа перших, на довгому шляху людської еволюції.

Для створення примітивних фарб печерні люди застосовували охру, що складається з мінералів природного походження. Яскравий червоний колір або відтінок жовтого з’являвся завдяки використанню оксидів, а також гідратів окису заліза. Для отримання темних відтінків, в якості добавки, застосовувався вугілля деревне. Об’єднання фарбувальних речовин і жиру тваринного походження – умови виявлення вражаючою стійкості дозволила малюнки на кам’яних стінах зберегти у віках. Цікавим фактом можна визнавати схожість давніх фарб і їх сучасних аналогів. Напевно, мало кому відомо, що вони близькі не лише за структурою, а й за способом виробництва.
Интересные факты о красках (6 фото)

Фіолетовий колір носить назву королівського. У пору розквіту Римської імперії тільки представники давніх аристократичних прізвищ могли придбати дорогий пігмент: на створення 450 р. фарби йшло приблизно 4 млн. раковин молюсків.
Интересные факты о красках (6 фото)

«Мініатюра» – термін, що виник на базі латинського слова «minium», що є назвою фарби червоного кольору. Оригінальним трактуванням слова прийнято вважати називання картин античного або середньовічного походження, створених у певному стилі. Сьогодні під мініатюрами розуміються невеликі зображення, найчастіше – портретні. Тісна взаємодія античної живопису і літератури призвели до запозичення слова, яке в сфері літературних жанрів стало синонімом твори малих розмірів.
Интересные факты о красках (6 фото)

Не всі фарби для волосся і покращують їх структуру, а ось фарба для волосся Гарньєр Олія не тільки дозволяє надати волоссю виразний відтінок, але і забезпечує їм належний догляд за допомогою спеціальної формули, що включає олії. Проведені дослідження довели, що в компонентному складі хімічного пігменту, використовується для фарбування волосся, є речовини, здатні спровокувати розвиток алергії, але і стати підставою для активного росту ракових клітин. Максимальна концентрація небезпечних речовин спостерігається у фарбах темних відтінків. У недалекому минулому жінки користувалися натуральними барвниками. Кольорове розмаїття природного хни і басми мінімально, що обмежувало можливість креативних підходів до фарбування волосся. Однак і з допомогою басми раніше можна було надати волоссю незвичайний колір, представлений відтінком синього або зеленого.
Интересные факты о красках (6 фото)

Сучасні фарби для дітей характеризуються відсутністю токсичних складових. Властивий їм гіркий смак – критерій обов’язковий, службовець для навчання малюків, які прагнуть все спробувати на смак. Їстівні фарби – вигадка велелюбних мам. В їх основі – сир і харчовий барвник натурального походження. Червоний колір дарує томатна паста. Жовтий – куркума. Морквяне пюре – частина помаранчевого кольору. А зелений виходить з допомогою шпинату. Фіолетовий відтінок дає сік чорної смородини.
Интересные факты о красках (6 фото)

Інноваційні розробки пропонують безмежний потенціал. В якості прикладу – успіх вчених фізичного факультету Іллінойського університету. Вони розробили присадку до покриттів, здатним захищати метал від корозії. Нанесена на металеву поверхню суміш сприяє зникненню подряпини. Активна речовина і його каталізатор було поміщено в капсули розміром менше 100 мікрон. Примітно, ізольовані від контакту із зовнішнім середовищем речовини можуть додаватися до будь пігментних сумішей. Насичена микрокапсулами фарба – гарантія формування покриття, стійкого до пошкоджень. Таке відкриття не залишить байдужим жодного автолюбителя.

Про те, що фарбувальні склади можуть нашкодити людині, було відомо давно. У далекому 1870 році було піднято питання про те, які пігменти шкідливі. Ініціатором дослідження стало міжнародне товариство фарбар. До отруйних речовин був зарахований тільки один смарагдово-зелений пігмент. Сумніви в правильності результатів закрадаються вже тому, що миш’як був складовою частиною червоної фарби, а свинець використовували при створенні сурику червоно-оранжевого відтінку. До речі останній використовувався в кораблебудуванні для фарбування днища суден. Визнаний отруйним смарагдово-зелений пігмент створювався з трьох компонентів: миш’як, окис міді, оцет. Історичні джерела містять інформацію про даному пігментному розчині і його використання для фарбування стін будинку вигнанця – великого полководця і державного діяча Наполеон Бонапарт. Існує думки про те, що в смерті французького імператора винні пари миш’яку, які поширювали шпалери в його будинку.