Цікаві факти про годинник (5 фото)

0
724

Зараз вже і неможливо сказати точно, який людина першим винайшов годинник. Відомо лише одне, люди багато століть вимірюють час. У різні епохи час вимірювався по-своєму. Були пісочний годинник, сонячні, водяні, гноти і багато інші способи.

Годинні пояси.
Вони з’явилися не так давно, лише в 19 столітті. Спасибі варто сказати залізничного транспорту. Якщо раніше час вимірювався за рухом сонця, тому що не було швидкісних видів транспорту. Але, коли з’явився залізничний транспорт, то, як ви розумієте, потрібен інший спосіб вимірювання часу. Виникла потреба у розкладі руху поїздів.
Интересные факты о часах (5 фото)

Що нам відомо про годинних поясах? Відразу ж приходить на розум, що кожен пояс має різницю з наступним поясом в 1 годину. В принципі, люди, що живуть у своєму часовому поясі, знають, що у них годину на даний момент. Однак не все так просто. Є країни, які знаходяться на стику двох часових поясів. З-за цього, їм доводиться жити за половинчатому часу. Наприклад, візьмемо Індію. У цієї країни різниця в часі з іншими країнами становить не одну годину, як це зазвичай, а півгодини. Але це ще нічого. У Непалі все інакше. У них різниця з Гринвічем рівно 5 годин і 45 хвилин. Таким способом, вони вирішили довести свою повну незалежність.

Такі дивовижні годинник.
До речі кажучи, наручний годинник дуже довгий час вважалися тільки жіночим аксесуаром. Чоловікам можливість відчути зручність цих годин випала лише Першу Світову війну. Чоловіча стать не перестав використовувати цей аксесуар і після війни. Сьогодні різні магазини пропонують величезні асортимент годинників різних брендів – одним з найпопулярніших годинникових магазинів є – http://www.luxgroups.ua/watch/hublot

Тепер поговоримо безпосередньо про годинник. Почнемо ми з Китаю. У цій країні раніше час вимірювався за допомогою промасленого мотузки, на якій були вузли, що йдуть через рівний проміжок. Мотузку просто підпалювали – це слугувало початком відліку часу. Час вимірювався за допомогою згорілих вузликів на мотузці.

Перенесемося в Древній Рим. Саме тут вперше стали застосовуватися кишенькові годинники, правда, вони виглядали зовсім інакше, ніж сучасний аналог. Прилад дуже сильно нагадував підставку для яєць. Це були своєрідні сонячні години. В одній з стіночок у цього приладу була невелика дірка. Через неї проходили сонячні промені всередину. Звичайно, годинник були не дуже точні, але зате можна було дізнатися приблизний час.
Интересные факты о часах (5 фото)

Вперше, механічні годинники з’явилися в 1503 році. Їх зробив Пітер Хенлейн з Німеччини. Він експериментував, помінявши маятник і гирі на спіральну пружинку. Так і з’явилися механічні кишенькові годинники. Це пристрій потрібно було заводити кожні два дні. Не треба було багато часу для того, щоб механічні годинники стали популярні.
Интересные факты о часах (5 фото)

Кожен носив у своєму житті наручний годинник. А чи знаєте ви, що вони з’явилися в 1812 році? Першою людиною, хто їх носив, виявилася Неаполітанська королева. Саме для неї зробив ці години швейцарець Авраам-Луї Брег. Через деякий час, годинникар заснував свою власну фірму, яка називалася Breguet.
Интересные факты о часах (5 фото)