Цікаві факти про хокей (частина 2)

0
783

Як очікується, світовий чемпіонат з хокею, який повинні провести в 2017 р. повинен стати дуже яскравим, видовищним та незабутнім подією. Крім динамічної гри, також на цьому турнірі будуть присутні найбільш значущі фахівці в галузі спорту, тренери і, звичайно ж – найбільш професійні та відомі команди. Проходити цей захід буде в Парижі і Кельні. Змагання групового етапу планується провести в період з 5 по 16 травня, чвертьфінал – 18-го травня, а гру за третє місце – 21-го травня наступного року. Розклад чемпіонату світу з хокею 2017 календар матчів дивіться на сайті “Світ хокею”

Не всі знають, що назва вищевказаного виду спорту. Згідно з деякими свідченнями, відбулося від слова hoquet, що буквально означає «пастуший посох» (франц.). Існує думка, що саме цей аксесуар колись заміняв звичну сьогодні ключку. Крім того, існує також думка, що назва «хокей» від індійського свята «Хогі». За звичаєм під час його проведення грали в схожу гру.
Интересные факты о хоккее (часть 2)

Звід законів цієї гри був створений аж в далекому 1886-му р. Згідно з передбаченими правилами, в кожній команді нараховувалося 7 гравців, що грають на полі, зокрема, : воротаря, пари захисників, 3-х нападників і ровера. Завданням останнього була гра біля ворожих воріт. При цьому захисники знаходилися позаду даного гравця. Замінювати, згідно все тим же правилам можна було тільки гравців, травмованих в процесі матчу.

Суворі гравці-хокеїсти, як не дивно, забобонні. Наприклад, Д. Меддін змінює шнурки після кожного тренування і періоду. Такий ось незвичайний амулет на удачу.

Маска воротаря почала використовуватися з 1936 р. Матч проводився в Берліні, а автором ідеї став воротар японської команди Т. Хоимой.

А ви в курсі, що термін «хет-трик» спочатку з’явився в крикеті? Тричі добре кинув м’яч – отримай нову капелюх в подарунок (англ.«hat» — капелюх). Те ж саме і тут, але вже без нагородження головним убором. Забив 3 голи поспіль і справа в капелюсі! А що ще цікавого можна сказати про цьому не тільки як про терміні, але і як про досягнення в грі?

Вищевказане досягнення користується великою пошаною в національній лізі (до речі, заснована ця ліга у 1917 р). Також після виконання потрійного голи, серед уболівальників прийнято кидати на лід шапки. Розлучатися з улюбленим головним убором, чи ні – вирішувати вам.

У хокеї з застосуванням шайби є тільки 2 воротарські школи, відомі у світі. Називають їх «стенд-ап» і «батерфляй».

А у кого в даному виді спорту більше всіх досягнень? У. Гретцкі – чоловік, який отримав титул найкориснішого гравця ліги, а також – самого молодого хокеїста з цим званням і знову ж – найбільш молодого, але тим не менше, зумів назабивать і назбирати більше 50 голів і більше сотні очок за один сезон. На момент даних досягнень молодому гравцеві було всього лише 19 років.

А ви в курсі, що сіткою хокейні ворота оснастив…рибак, який любив поганяти шайбу? Ф. Н. Нону придумав дане нововведення для уникнення спірних ситуацій щодо попадання шайби у ворота.

Бачите серед суддів людини з помаранчевими смужками на рукавах одягу? Знайте – перед вами головний суддя.

У 1997 році відбулася остання гра без застосування шолома для захисту. Ентузіастом став К. Мактавіш. А ось першим використовував даний атрибут Д. Оуен.

Раніше 1917 р. за порушення правил гри учасники розплачувалися…готівкою. Сума штрафів становила 2-15 $. Мінімальний штраф стосувався голкіперів, які падали на лід для того, щоб загальмувати шайбу. В той період цей прийом був заборонений.