Цікаві факти про каву (5 фото)

0
361

Легенда свідчить, що честь відкриття кави належить допитливому пастух з Ефіопії. Це сталося ще до нашої ери. Пастух звернув увагу на підвищену активність кіз у нічний час після того, як вони скуштували листків невідомого дерева. Він повідомив про це настоятелю монастиря, який вирішив приготувати кавовий відвар. Священнослужитель по достоїнству оцінив бадьорить і зобов’язав ченців приймати напій перед тим, як молитися.

Назва кави походить від назви одного з регіонів Ефіопії – Kaffa. Саме там виявили колись дерева, відомі сьогодні, як кавові. Ефіопи винайшли новий спосіб приготування напою – зерна попередньо стали обсмажувати до коричневого кольору.
Любопытные факты о кофе (5 фото)

У арабів, пізніше пристрастилися до тонізуючим плодам, був свій спосіб їх вживання. Зерна дроблять, додавали жир або молоко, формували невеликі кульки. Їх брали з собою для підтримки сил в далекій дорозі. Поступово про властивості кави дізнався весь світ, його популярність стала стрімко зростати.

Цікаві історичні факти. У Франції араби використовували для продажу кави саморобні автомати. Лише в XVII столітті в країні з’явилося перше кафе-кав’ярня. Є відомості, що перш напій вживали без цукру. Змінив ситуацію «Король Сонце» ? Людовик XIV.

У російській державі звичай пити каву ввів Петро I. Це сталося після 1665 року.

Про лікувальні властивості. Незвичайні лікарські якості приписували кави англійці. Максимальне поширення лікування з використанням кавового напою отримало в XVI?XVII століттях. Пацієнтам пропонували брати його, щоб позбутися від подагри і цинги. Додавши в нього мед і масло, робили зігріваючу мікстуру. Англійські медики рекомендували зілля у багатьох випадках, згодом замінивши його традиційним британським чаєм.
Любопытные факты о кофе (5 фото)
Сучасні лікарі і любителі кави знають про корисні і шкідливі властивості кофеїну набагато більше. Не випадково його кількість в крові спортсменів, які беруть участь в Олімпійських іграх, суворо контролюється. Багато воліють вживати напій, що не містить цю речовину. Витягнутий кофеїн використовується для виробництва медикаментів у фармакології.

Одним з головних якостей кави є його чарівний аромат. Виявляється, вдихання свіжозготовленої кави не тільки приємно, але і корисно: у його парі виявили стільки антиоксидантів, що вони з успіхом замінять вживання трьох апельсинів. Це з’ясували вчені каліфорнійського університету.

Список сортів кави не так вже й малий, але особливо виділяються таки як:
– Арабіка;
– Робуста;
– Ліберіка.
Вибір залежить від особистого смаку кожного. Але бувають і більш рідкісні сорти: Kopi Luwak: Виготовляється один з найдорожчих кави у світі дуже незвичайним, але гранично натуральним способом: кавові ягоди є улюбленим ласощами мусангов, а особливості їх травної системи позбавляють з’їдені ними зерна від гіркоти. Знаючи про такому раціоні мусанга, винахідливі індонезійці збирають їх екскременти. Black Ivory: Для того, щоб отримати кавові зерна сорту Black Ivory, необхідно пропустити звичайні зерна Арабіки через травний тракт слона.

Про врожай. Відомо, що з 0, 4 га кавовій плантації одержують близько п’яти тонн зерен, що прирівнюється до тонну меленої кави. Одне дерево за сприятливих погодних умов здатне принести 6 кг плодів. У традиційний мішок з конопель входить до 70 кг або близько 600 тисяч середніх зерен. Щоб надати напою ексклюзивний смак, зерна дорогих сортів зберігають зеленими не один рік. На думку знавців, це покращує якість напою.
Любопытные факты о кофе (5 фото)

Про популярність. Колись найбільш популярним напоєм Нью-Йорка вважалося пиво. Зараз цей титул належить кави. Про переможний хід по світу свідчить «Кавова кантата» В. Баха і той факт, що першим місцем проведення змагань шахістів були кав’ярні.
Любопытные факты о кофе (5 фото)

Сьогодні всесвітня популярність кави не потребує доказах. Кожен рік любителі випивають не менше 400 мільярдів чашок еліксиру бадьорості.

Текст статті захищений авторським правом.