Цікаві факти про кишечнику (6 фото)

0
800

Травна система – одна з життєво важливих систем організму. Без неї неможливо отримувати і засвоювати з їжі корисні і важливі речовини для повноцінної роботи організму, а також позбавлятися від відходів переробки. Існує величезна кількість фактів про шлунково-кишковому тракті. З деякими з них можна ознайомитися нижче.

Факти про стравоході і шлунку

Під час прийому їжі, їжа надходить у шлунок через стравохід, який здійснює хвилеподібні скорочення. Цей процес називається перистальтикою, під час якої, потрапила в стравохід їжа, проштовхуються далі. Саме завдяки такій здатності, їжа потрапляє в шлунок, навіть якщо жувати і ковтати, перебуваючи вниз головою.

Шлунок – важливий орган травного тракту людини. А ось у тварин він буває різний. Наприклад, у більшості жуйних тварин (жирафи, олені, корови та інші) природа передбачила чотирикамерний шлунок. Така будова допомагає їм з переварюванням будь-якої рослинності. А ось деякі тварини, такі як морські ковзани, жаби і качконоси не потребують шлунку. У них їжа зі стравоходу відразу йде для подальшого переварювання в прямій кишечник.
Интересные факты о кишечнике (6 фото)

Гази в кишечнику утворюються з поглиненого повітря і газів, які з’являються під час розщеплення речовин корисними бактеріями організму. Травна система відповідає за саму складну роботу, і вона не може повністю перетравлювати їжу, і засвоювати всі корисні компоненти з неї. Деякі речовини надходять у товстий кишечник, де над ними починають працювати кишкові бактерії, що живуть там. Ці бактерії, під час переробки, виділяють безліч газів. Що б нормалізувати роботу кишечника необхідно приймати спеціальні препарати. Энтерожермина пригнічує патогенну і відновлює нормальну мікрофлору кишечника. Детальніше на enterogermina.ua. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.
Интересные факты о кишечнике (6 фото)

Як з’явився ендоскоп

Ендоскоп – це медичний інструмент, призначений для вивчення органів і порожнин тіла. Вперше про нього згадується на початку 19 століття, тоді він називався лайтлейтер. Це була примітивна версія сучасного ендоскопа, і розробив лікар з Німеччини Філіп Боззини. Лайтлейтер використовувався для оцінки роботи окремих органів організму, таких як вуха, носа і сечоводу. По закінченню 50 років було винайдено прототип ендоскопа Антуаном Жан Дезормо (французький хірург). Тоді його застосовували для огляду сечо-статевої системи. Лише до кінця 19 століття, лікар Адольф Куссмауль з Німеччини вирішив скористатися ендоскопом в цілях огляду травного тракту. Перший ендоскоп представляв собою не гнучку трубку довжиною 47 см шириною 1,3 див Їм дуже складно було керувати, і від лікаря потрібна досвід і вміння.
Интересные факты о кишечнике (6 фото)

Процес переварювання

Вільяму Бомонту (армійський хірург) вдалося встановити, що процес травлення – це складний процес, що містить в себе не тільки подрібнення та перетравлювання їжі в шлунку, але і вироблення соляної кислоти, полегшує цей процес. Такі важливі висновки йому допоміг зробити 19-річний чоловік, якого випадково підстрелили. Вільям Бомонт зробив йому операцію, але для збереження життєвих функцій організму йому довелося залишити отвір в черевній порожнині. Спочатку передбачалося, що через відкритий свищ буде доставлятися їжа прямо в шлунок. Саме цей отвір допомогло хірурга вивчити досконально весь процес перетравлення їжі. Потім лікар провів близько 250 експериментів, що сприяло повному вивченню роботи шлунка.
Интересные факты о кишечнике (6 фото)

Соляна кислота виробляється клітинами внутрішньої стінки шлунка щодня у великій кількості (близько 2 літрів). Вона не тільки сприяє травленню, але й убиває мікроорганізми. Для того, щоб сам шлунок не роз’їло їдкою кислотою, він покритий слизовою оболонкою, яка має здатність оновлюватися постійно. Соляна кислота в промисловості використовується для очисних цілей. Вона здатна видалити іржу і вапняний наліт, тому її часто додають в різні миючі засоби.
Интересные факты о кишечнике (6 фото)