Цікаві факти про кодекс піратів

0
229

Ви запитаєте: “чому ти розмістив статтю про кодекс піратів в розділі цікавих фактів про закон і політики?”, думаю, що відповідь напрошується сам собою, у нас в Росії є Адміністративний кодекс, кримінальний та інші, і являють вони звід законів, так от кодекс пірата – це свого роду звід законів для пірата, що він ні за яких обставин не повинен порушувати інакше позбудеться голови або піде на кормешку акулам.
Хто цікавиться історією піратів знає, що існує безліч кодексів, наприклад, написані Генрі Морганом, Джорджем Лаутером, Бартоломео Португальським, Бартоломью Робертсом. Перед набранням чинності кодексом, кожен член команди повинен був його підписати. Після цього правила поміщалися на саме видне місце. Ми хочемо познайомити вас зі статтями чотирьох кодексів, які дожили до наших днів.

Чотири повних або майже повних піратських кодексів вижили. Вперше опублікований в 1724 Піратський кодекс Генрі Моргана зберігся завдяки книги Олександра Эксквемелина, яку він написав у 1678 році, подорожуючи по морях і океанах з американськими піратами. Кодексів було дуже багато, але збереглося їх не так багато, тому що пірати перед здачею в полон спалювали будь-які нагадування про нього, щоб запобігти можливість використання кодексу проти них у суді.

Кодекс Генрі Моргана

I. Кожен має право голосу під час прийняття рішень; кожен має рівні права власності на видобуток команди. Також член команди має рівну частку в запасах лікерів, вилученого під час роботи, і може використовувати його в своє задоволення, якщо на даний момент команда не відчуває в конкретному ресурсі дефіцит.

II. Кожен має право одержати свою частку в порядку черги. Якщо член команди краде майно іншого члена команди, то у разі доведення провини, потерпілий має право прилюдно відрізати вуха або ніс грабіжникові.

III. Ніхто на борту корабля не має права грати в карти або кості на гроші.

IV. У нічний час на борту корабля не можна використовувати смолоскипи або свічки. Якщо хто–небудь хоче випити, то він зобов’язаний це робити на відкритій палубі.

V. Зберігати свій клинок, на пістолет і кортик в чистоті і регулярно перевіряти їх чистоту.

VI. На борту заборонені жінки і діти. Якщо хтось, з метою задоволення плоті, проведе на борт переодягнену жінку, то він буде покараний смертю.

VII. Дезертирство з корабля карається смертю.

VIII. Ніяких суперечок на борту. Якщо потрібно вирішити спірне питання, то потрібно дочекатися спуску на берег і вирішити питання з допомогою пістолета клинка. Під час дуелі присутній представник капітана, який ставить дуелянтів спина до спини. По команді, суперники роблять за десять кроків, розгортаються і роблять постріл. Якщо обидва промахуються, даються клинки. Дуель закінчується після появи першої крові.

IX. Пірату забороняється хвалитися своїми шрамами і втраченими кінцівками.

Х. Капітан і квартирмейстер отримують дві частки від куша, керманич, боцман, і навідник — півтори частки, інші не рядові отримують по одній з чвертю частки.

XI. Музиканти мають право відпочинку кожен вечір суботи, в інший час потрібен дозвіл капітана.

Капітан Джон Філліпс, також як Генрі Морган встановив кодекс для своєї команди в 1724 році:

I. Капітан має півтори частки від куша, керманич, тесляр, боцман і навідник отримують по одній з чвертю частки.

II. Якщо пірат зраджує команду, спробує дезертирувати, або приховує таємницю, то він повинен бути висаджений на безлюдний острів з однією пляшкою пороху і однією пляшкою води. Зраднику на прощання прострілюється рука.

III. Якщо на борту один пірат вчиняє крадіжку в іншого, він повинен бути висаджений і убитий.

IV. Якщо член екіпажу бачить людину на безлюдному острові, то йому заборонено контактувати з ним. Цю інформацію він повинен передати капітану. Капітан приймає рішення про долю цієї людини. (В більшості випадків, людину залишали на острові, т. к. він був залишений там іншим кораблем, за якийсь злочин)

V. Якщо пірат, без причини, вдаряє іншого, то вступає в силу закон Мойсея. Закон Мойсея свідчить, що за подібне діяння, винний карається 40 ударами лозиною по голій спині.

VI. Людина, яка курить, використовує свічки, поруч з порохом, запалює на борту факели і свічки в нічний час, зобов’язаний понести покарання, як і в попередньому пункті.

VII. Якщо пірат не тримає зброю в чистоті, капітан має право позбавити його частини нагороди.

VIII. Якщо отримує пірат у бою поранення, то йому виплачується 400 песо; якщо він втрачає кінцівку, йому виплачується 800 песо.

IX. В будь-якому місці, у будь-який час, якщо Ви стали свідком спроби насильства над дамою, то Ви зобов’язані покарати ґвалтівника смертю від меча.

Піратські кодекси піратів Едварда Лоу і Джорджа Лоутера

I. Капітан має право на дві частки від куша; інтендант півтори частки; доктор, керманич, навідник і боцман мають право на одну з чвертю частки.

II. На борту забороняється будь-яке незаконне зброю, змова і таємниці. Порушення правил караються смертю, спосіб обирає капітан.

III. Пірат карається за боягузтво під час битв. Міру покарання вибирає капітан.

IV. Все, що сховано від команди золото, коштовності, срібло та інші цінності і ресурси вилучаються. Винний карається капітаном.

V. За обман під час ігор в карти або кості, винуватець карається позбавленням частки.

VI. Втратив в бою кінцівку одержує компенсацію в розмірі 600 песо. Він також має право залишитися на борту, якщо може приносити користь команді.

VII. Відданість команді нагороджується додатково чвертю частки.

VIII. Бажаючий вступити в команду повинен мати пістолет і короткий клинок.

IX. Стан алкогольного сп’яніння під час запланованої атаки карається капітаном корабля.

Кодекс пірата Джона Гоу

Наступний звід правил був написаний піратом Джоном Гоу власною рукою і був знайдений на борту його корабля, в 1729 році, коли він зійшов на берег, а команда була захоплена в полон. Кодекс говорить наступне:

I. Кожен повинен підкорятися своєму капітанові у всіх відносинах, наче корабель був його власний.

II. Ніхто, крім капітана не має права розпоряджатися кораблем, але кожен має право на рівну частку.

III. Образа і нецензурна лайка на кораблі карається смертю.

IV. Ніхто не має права покидати корабель, в той час коли корабель збирається вийти в море.

V. протягом восьми нічних годин використовувати вогонь для освітлення та вживати алкоголь на борту корабля заборонено.

VI. Кожен, хто сумнівається в пунктах цього кодексу, заслуговує на смерть.

Також, хотілося б привести кілька додаткових пунктів з кодексу Генрі Моргана.

I. Куш ділиться після поповнення запасів корабля. Немає видобутку — немає оплати.

II. Зарплата тесляра або корабельного фіксована — 200 песо. Зарплата лікаря — 250 песо.

III. Компенсація надається покаліченим і знівеченим піратам.

Втрата правої руки шістсот песо, або шість рабів;
Втрата лівої руки п’ятсот песо, або п’ять рабів;
Втрата правої ноги п’ятсот песо, або п’ять рабів;
Втрата лівої ноги чотириста песо або чотири раба,
Втрата ока сто песо або один раб,
Втрата пальця руки сто песо або один раб.