Цікаві факти про кольорах (частина 2)

0
525

Квіти – чи не найбільш чудові створіння природи. Вони вражаючі у своїй красі і різноманітності. Століттями люди спостерігають за цвітінням рослин і звертають увагу на пов’язані з цим факти, яких справжній любитель квітів може навести безліч. У цій статті ми розповімо про десятку найцікавіших фактів про квітах і деревах.

Найбільше трояндове дерево – Рожеве дерево “Леді притулок” з Тамбтауна, штат Арізона, США, має стовбур завтовшки 101 см і висотою 2,74 м, займає площу 499 м2. Його підтримують 68 опор, а під його галузками можуть розміститися 150 осіб.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Найдавніше рослина, що дає насіння – Предки гінгко, або адиантума, росли на території нинішнього Китаю понад 180 мільйонів років тому. Тоді на землі був Юрський період, і вона була населена динозаврами. Яка дожила до наших днів дерево гінгко виглядає майже так само, як його доісторичні предки.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Найвитриваліші насіння – Вік насіння арктичного люпину, знайдених в мерзлому ґрунті у канадського узбережжя Юкона, становить від 10 до 15 тис. років. Деякі з цих насіння взялися і дали сходи, а на одному з них навіть розпустилися квіти.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Рослина, яка цвіте рідше всіх – Рідко зустрічається рослина пуйя раймондии, що росте в Андах, зацвітає у віці не молодше 150 років. Незабаром після цвітіння воно гине.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Найдавніше живе створіння на Землі – Передбачається, що вік одного з лишайників в Антарктиді перевищує 10 тис. років. Вік деяких лишайників з Аляски – 9 тис. років; за 100 років вони виростають на 3,4 мм.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Квіти ірису відомі людині з найдавніших часів. На острові Крит є фреска з ірисами, якій близько 4000 років. Своє ім’я квітка отримав в стародавній Греції по імені богині Іріди, яка як посланниця богів сходила по веселці на землю.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Незабудка росте практично скрізь і, що найцікавіше, скрізь у неї однакову назву: по-англійськи forget-me-not, по-німецьки – Vergimeinnicht, по-французьки – ne-el oubliez-pas і так далі. Незабудка зросла, полита сльозами блакитноокою Егле, яка була розлучена зі своїм нареченим, пастушком Ликасом. Втім, наукова назва незабудки – “миозотис”, тобто “мишаче вушко”.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Троянди – найбільш кровопролитні квіти. Не кажучи про війну Червоної та Білої троянд, рожеві сади досі є предметом страшних чвар між англійськими садівниками. Але все ж троянди є предметом обожнювання милих дам, тому чоловіки не замислюючись про минулих війнах, купують ці прекрасні квіти своїм дівчатам. Сьогодні ж квіти можна з легкістю купити і замовити доставку прямо додому і на роботу своєї коханої. Приємно дивує цінами і сервісом доставка квітів в Києві. Шановні чоловіки даруєте своїм улюбленим щастя.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Спроби Карла Ліннея описати сімейство орхідей, яке було величезним, наштовхнули Чарльза Дарвіна на думку про загальної еволюції.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Едельвейс, за легендою, попросила у своїх женихів одна примхлива принцеса. Лише один повернувся до неї і приніс квітку, однак, відмовився одружитися і пішов у далекі країни. Кажуть, хто зможе дотягнутися до едельвейса – знайде мужність, а Удача ніколи не покине його.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Латаття – Цариця вод і квітка русалок. Існувало таке повір’я: латаття вночі спускаються під воду і перетворюються на прекрасних русалок, а з появою сонця знову перетворюються на квіти. Латаття виникла з тіла чарівної німфи, загиблої від любові і ревнощів до остававшемуся байдужим до неї Гераклові.
Интересные факты о цветах (часть 2)

Крокус називають квіткою фараонів. З одного виду крокусу отримують найдавнішу, дивовижну і містичну пряність – шафран. Щоб отримати 1 кг цієї спеції, треба вручну обробити 200 000 квіток. З них вищипують рильця і швидко висушують у затемненому місці. Робота ця дуже трудомістка, тому і ціна шафрану дуже висока – 1 г шафрану коштує дорожче 1 г золота. Англійський король Генріх VIII так любив шафран, що заборонив придворним дамам, хоча у них і були для цього гроші, фарбувати шафраном волосся в рудий колір.
Интересные факты о цветах (часть 2)