Цікаві факти про кондиціонерах (5 фото)

0
344

Перший патент на регулювання температури в приміщеннях отримав француз Жанн Шабаннес, більше 200 років тому, ще в 1815 році.

Однак втілити ідею в реальність йому так і не вдалося. В життя ідея була втілена, лише через 87 років. Американець Каррієр зміг створити прототип кондиціонера. Це пристрій було сконструйовано зовсім не для охолодження повітря в спекотні дні, а для зниження вологості в друкарні, адже вологість шкодила пресі.

З плином часу пристрої стали з’являтися у великих магазинах, а так само в театрах. Це дозволило притягувати велике число відвідувачів, особливо в спекотні місяці. Звичайно, відвідувачі не збиралися купувати товар в магазинах або насолоджуватися виставою в театрі. Вони бажали лише божественною прохолоди в спекотний день.

Хоча, зараз все вільно використовують слово «кондиціонер», але мало хто знає, що воно з’явилося в нашому лексиконі недавно. В СРСР пристрій з’явилося, лише у 1970 роках.

Кілька цікавих фактів про кондиціонерах.

1) найгарячіше в Африці. Саме ця країна перебуває на 5 місці по закупівлях кондиціонерів щорічно. Африка змогла обігнати по закупівлях Антарктиди і Арктики, що не дивно. Населення цих 2 континентів дуже мало, та й пристрої їм абсолютно не потрібні.
Чому ж сама спекотна країна має таку малу кількість приладів для охолодження повітря? Варто згадати, що рівень життя в цій країні дуже низький. Багато поселень не мають електрики, що робить використання кондиціонерів досить проблематичним. Безсумнівно, в деяких населених пунктах є електрика, от тільки ціна на нього залишає бажати кращого.

2) Іудеям можна використовувати кондиціонери по суботах. В шаббат їм заборонено використовувати будь-яку техніку. Якщо бути точніше, то вони не можуть в цей день увімкнути пристрій або поміняти на ньому налаштування. Багато хитрістю обходять цю заборону, включаючи техніку напередодні і не вимикаючи її до суботи. Таким чином, вони можуть використовувати будь-яку техніку у вихідний день. Іудеям доводиться залишати включеним світло з п’ятниці, або використовувати перемикачі, які реагують на рухи господарів будинку.

3) Всі кондиціонери зобов’язані при охолодженні приміщення капати. Пристрій необхідно для того, щоб людина відчувала себе якомога комфортніше. Це можливо за умови, що повітря в приміщенні буде осушений.
Щоб повітря охолоджувався, потрібно рідина з повітря конденсувати на чомусь холодному. Ось ми і отримуємо осідає на пристрої рідина. Холодні частині пристрою збирають рідина, а потім рідина стікає на вулицю або в каналізацію.

4) Не ново, що кондиціонери бувають різних розмірів. Найбільший з них був сконструйований для теплиці. Він був призначений для підтримки необхідної температури при вирощуванні зернових культур.

5) Якщо ж говорити про самому маленькому кондиціонері, то такий був спеціально сконструйований для віп-камер у в’язницях Америки. В таких камерах, як правило, тримали дуже важливих персон.